999 rezultate për

saudite

Arabia Saudite bombardon një shtet arab Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite i ka kryer disa sulme me raketa në Sana të Jemenit gjatë natës së kaluar, duke
Ministri arab tifoz i zjarrtë i Cristiano Ronaldos Ministri i sportit në Arabinë Saudite, Abdul Azis është shumë i kënaqur që finalja e Superkupës së Italisë do zhvillohet
Superkupa e Italisë, Milani mbërrin në Arabinë Saudite (FOTO LAJM) Pas fitores në Kupën e Italisë 2-0 ndaj Sampdorias , Milani tashmë ka mbërritur në Arabinë Saudite. Kuqezinjtë do të zhv
Dalin pamjet, punonjësi i konsullatës saudite transporton me çanta pjesët e trupit të gazetarit Detaje të reja kanë dalë në dritë për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi më 2 tetor, nga një ekip agjentësh sauditë në
Dalin pamjet, si u transportuan me çanta pjesët e trupit të gazetarit (VIDEO) Detaje të reja kanë dalë në dritë për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi më 2 tetor, nga një ekip agjentësh sauditë në
SHBA do të vazhdojë me Arabinë Saudite luftën kundër Jemenit Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë ta vazhdojnë përkrahjen për koalicionin e udhëhequr nga Arabia Saudite në luf
Super kupa e Italisë, Milan-Juventus luhet në Arabinë Saudite Tani është zyrtare: finalja e “Super Kupës” italiane do të zhvillohet në Arabinë Saudite më 16 janar, 2019. Në fushë
Senatori amerikan trondit Arabinë Saudite: Princi është i çmendur Senatorët amerikanë kanë thënë se pas një takimi privat me përfaqësues të CIA-s, janë më të bindur se kurrë që princi sa
Alarm për puç në Arabinë Saudite, ushtria mësyn kryeqytetin Mediet saudite kanë thënë se princi Mohammed bin Salman e ka vënë ushtrinë në gjendje gatishmërie, pas thashethemeve se
Hillary hedh akuza të rënda ndaj Trump për vrasjen e gazetarit saudit Ish-sekretarja amerikane e Shtetit dhe kandidatja e Partisë Demokratike për zgjedhjet presidenciale 2016 në SHBA, Hillar
"Apokalips" në Arabinë Saudite, shkretëtira kthehet në lum dhe përpin gjithçka (VIDEO) Të paktën 35 persona kanë vdekur gjatë muajit të fundit në Arabinë Saudite për shkak të motit të keq, ku numri më i madh
Gjermania ndalon shitjen e armëve ndaj Arabisë Saudite Vrasja dhe më pas copëtimi i trupit të gazetarit saudit Xhamal Kashugi në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll i ka
CIA zbardh vrasjen e gazetarit Khashoggi, kush e urdhëroi CIA ka arritur në përfundimin se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman ka urdhëruar personalisht vrasjen e gazetar
Si nisi dhe u forcua aleanca SHBA-Arabi Saudite Kur nisi aleanca? Marrëdhënia shkon pas në kohë në fundin e viteve 1930, menjëherë pasi Abdul Aziz ibn Saud konsolido
Flasin për herë të parë djemtë e gazetarit të vrarë saudit Dy djemtë e gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi, bënë një apel emocionues për kthimin e trupit të babait të tyre, në inte
Disa ngjarje rrëqethëse se si përndiqen kundërshtarët në Arabinë Saudite Faisal al Jarba e braktisi atdheun e vet, Arabinë Saudite, vitin e kaluar kur rreziku po i afrohej, pasi shefi i tij, nj
Zyrtari turk nxjerr detaje të reja për vrasjen e gazetarit saudit Arabia Saudite ka dërguar një ekip dy-anëtarësh në Stamboll në mënyrë për të hequr provat e vrasjes së gazetarit Jamal K
Tek ne koha me diell ndërsa afër Mekës bie borë (FOTO LAJM) Ndryshe nga vendi ynë ku po mban mot pranveror, në Arabi Saudite ka rënë borë. Krahina e Maysan afër Mekës në Arabinë
Princi saudit: Gazetari ishte islamik i rrezikshëm me Vëllazërinë Myslimane Princi saudit i kurorës, Mohammed bin Salman, u ka thënë Shteteve të Bashkuara se e ka konsideruar islamist të rrezikshë
Futbollisti i Bayernit maskohet si terrorist i Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Një futbollist i Bayern Munichut, i cili besohet se është Rafinha, ka shkuar në festën e “Halloweenit” me bashkëlojtarët