999 rezultate për

saudite

Pas largimit nga Bayern, Ribery do të vijojë karrierën në Arabinë Saudite Franck Ribery ka vendosur të largohet nga Bayern Munich pas plot 12 vitesh në "Alianz Arena" klub më të cilin fitoi gjit
Spanja kopjon Italinë, Superkupa do të luhet në Arabinë Saudite Superkupa e Spanjës do të zhvillohet në Arabinë Saudite. Tashmë pritet vetëm aprovimi i asamblesë më 29 prill, ndërsa
Arabia Saudite u pret kokën 37 njerëzve Arabia Saudite ka ekzekutuar 37 persona për shkelje terroriste të martën, tha ministri i Brendshëm i vendit. Rasti shëno
Çfarë ka në plan Federata Spanjolle, ku do të luhet Superkupa në 6 sezonet e ardhshme? Federata Spanjolle e Futbollit ka ndërmend të luajë Superkupën e Spanjës në Arabinë Saudite duke nisur nga janari i viti
Kur tështima e Churchillit përcaktonte kufirin JordanI-Arabi Saudite (FOTO LAJM) Kufiri midis Jordanisë dhe Arabisë Saudite, përfshin një zigzag të mprehtë, të njohur si Lemza apo Teshtima e Çërçillit.
Babain ua vranë por fëmijët marrin miliona dollarë nga shteti saudit Arabia Saudite iu ka dhënë shtëpi miliona dollarëshe dhe pagesën e faturave mujore katër fëmijëve të gazetarit të vrarë,
Për herë të parë Arabia Saudite vlerëson një grua në postin e ambasadores Arabia Saudite e ka emëruar një princeshë si femrën e parë ambasadore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sfida e saj do
Arabia Saudite merr naftën e Pakistanit të varfër Arabia Saudite ka nënshkruar marrëveshje për investime me Pakistanin në vlerë të 20 miliardë dollarëve, duke bërë përpje
Ky është vogëlushi që u vra barbarisht në Arabinë Saudite Mediat ndërkombëtare kanë publikuar fotot e vogëlushit që u sulmua brutalisht nga një taksist në Arabinë Saudite. 6-v
Rama flet për takimin në Arabinë Saudite Që prej ditës së djeshme kreu i qeverisë ndodhet në një vizitë zyrtare në Arabinë Saudite. Përmes një postimi në Faceboo
Arabia Saudite bombardon një shtet arab Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite i ka kryer disa sulme me raketa në Sana të Jemenit gjatë natës së kaluar, duke
Ministri arab tifoz i zjarrtë i Cristiano Ronaldos Ministri i sportit në Arabinë Saudite, Abdul Azis është shumë i kënaqur që finalja e Superkupës së Italisë do zhvillohet
Superkupa e Italisë, Milani mbërrin në Arabinë Saudite (FOTO LAJM) Pas fitores në Kupën e Italisë 2-0 ndaj Sampdorias , Milani tashmë ka mbërritur në Arabinë Saudite. Kuqezinjtë do të zhv
Dalin pamjet, punonjësi i konsullatës saudite transporton me çanta pjesët e trupit të gazetarit Detaje të reja kanë dalë në dritë për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi më 2 tetor, nga një ekip agjentësh sauditë në
Dalin pamjet, si u transportuan me çanta pjesët e trupit të gazetarit (VIDEO) Detaje të reja kanë dalë në dritë për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi më 2 tetor, nga një ekip agjentësh sauditë në
SHBA do të vazhdojë me Arabinë Saudite luftën kundër Jemenit Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë ta vazhdojnë përkrahjen për koalicionin e udhëhequr nga Arabia Saudite në luf
Super kupa e Italisë, Milan-Juventus luhet në Arabinë Saudite Tani është zyrtare: finalja e “Super Kupës” italiane do të zhvillohet në Arabinë Saudite më 16 janar, 2019. Në fushë
Senatori amerikan trondit Arabinë Saudite: Princi është i çmendur Senatorët amerikanë kanë thënë se pas një takimi privat me përfaqësues të CIA-s, janë më të bindur se kurrë që princi sa
Alarm për puç në Arabinë Saudite, ushtria mësyn kryeqytetin Mediet saudite kanë thënë se princi Mohammed bin Salman e ka vënë ushtrinë në gjendje gatishmërie, pas thashethemeve se
Hillary hedh akuza të rënda ndaj Trump për vrasjen e gazetarit saudit Ish-sekretarja amerikane e Shtetit dhe kandidatja e Partisë Demokratike për zgjedhjet presidenciale 2016 në SHBA, Hillar