999 rezultate për

rrugor

Tapë në timon dhe pa leje drejtimi, ndalohen 13 persona në Tiranë 13 drejtues mjetesh janë arrestuar në orët e fundit, nga këta 6 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 7 për drejtim
Aksidentoi për vdekje 1 grua dhe plagosi 2 të tjera, ndalohet shoferi Policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit i cili ditën e djeshme aksidentalish i mori jetën një gruaje 82 vjeçare si dhe
Dhunë ndaj bashkëshortes, policit dhe shkelje të qarkullimit rrugor: Procedohen 8 persona në Tiranë Policia e Tiranës ka proceduar 8 persona të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Prej tyre, 3 janë arrestuar
Tapë në timon: Prangosen 22 shoferë, masa për mijëra të tjerë (VIDEO) Gjatë kësaj fundjave policia rrugore ka kapur dhe ndaluar 22 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, 94 leje drejtimi të pezul
Shkarkohet nga detyra kreu i Policisë Rrugore Ikën drejtori i policisë rrugore Mitat Tola, në vend të tij emërohet Edmond Targaj. Targaj më herët ka mbajtur detyrë
"Tap" në timon, arrestohen 8 shoferë, konsiderohen të rrezikshëm (VIDEO) Policia e Tiranës ka bërë me dije përmes një njoftimi për median se brenda 24 orëve të fundit gjatë kontrolleve të ushtr
Aksion i Task Forcës së Transportit Rrugor, në një javë bllokohen 20 automjete të tonazhit të rëndë 230 masa administrative gjatë muajit shtator, mbipesha, sistemi i frenimit dhe në shumë raste mungesa e kontrollit tekni
Detaje nga aksidenti tragjik ku humbën jetën 4 gra, shoferit i vihen prangat në spital Një aksident me katër viktima u regjistrua ditën e djeshme në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Shoferi i mjetit me të cili
Pas 5 vitesh merret vendimi, targat shkojnë për skrap Prej 5 vjetësh, jo pak, por plot 163 mijë targa të dëmtuara ishin në Drejtorinë Rajonale të Transportit të Shërbimit Rru
Vetëm në muajin gusht u regjistruan 752 aksidente Sezoni turistik mbyllet me një bilanc të lartë aksidentesh rrugore jo vetëm për shkak të mos respektimit të rregullave t
Kishte humbur rrugën, polici "hero" dërgon 6 vjeçaren te prindërit (VIDEO) Një vajzë ë vogël, mësohet të jetë gjetur nhga një polic rrugor teksa kishte humbur rrugën ditën e sotme në kryeqytet.
Tmerri në rrugët e Kosovës, 58 të vdekur në aksidente Vetëm gjatë ditës së shtunë për një orë janë shkaktuar 13 aksidente trafiku në rrugën Prishtinë-Pejë, ku prej tyre gjash
"I forti" me Range Rover e pëson pas veprimit në mes të Tiranës (VIDEO) Policia e Tiranës ka vendosur një numër rekord gjobash gjatë ditëve të fundit në kryeqytet me argumentin se janë konstat
Makina del nga rruga, humb jetën një person Një tjetër aksident i rëndë rrugor ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Peshkëpi, në aksin rrugor Kotë-Vlorë. Një auto
Merr flakë autobusi në autostradën Tiranë-Elbasan, bllokohet aksi rrugor NNjë autobus është përfshirë nga flakët në autostradën Tiranë-Elbasan. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë, ku mëso
Drejtori i Policisë Rrugore: Celulari në timon të ndëshkohet si përdorimi i alkoolit Përdorimi i celularit ndërkohë që je duke drejtuar automjetin është një vrasës i heshtur, jo vetëm në Shqipëri, por edhe
Fluks i lartë mjetesh, bllokohet pika kufitare në Morinë Pika e përbashkët kufitare në Morinë është përballur me një fluks të lartë mjetesh në dy anët e saj. Qindra automjete ka
Shqiptarët e Kosovës "pushtojnë" Shqipërinë: 22 000 veta në pak orë Pikat doganore mes Kosovës dhe Shqipërisë janë plot tani për shkak të numrit të lartë të Shqiptarëve të Kosovës që futen
Haradinaj u bën thirrje autoriteteve shqiptare të heqin taksën rrugore Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga autoritetet e Shqipërisë që të hiqet tak
Aksidenti bllokon autostradën drejt Lushnjes Një aksident rrugor në të cilin janë përfshirë tre makina është regjistruar pasditen e sotme në autostradën Lushnje-Fier