999 rezultate për

rrethin

Komuna e Sarajit solidarizohet me Tetovën Komuna e Sarajit, në bashkëpunim me sektorin e biznesit dhe qytetarët e saj, ka grumbulluar një sasi të ndihmave ushqimo
Ja si transportohet mishi rrugëve të Tiranës (FOTO LAJM) Gjithmonë janë diskutuar kushtet higjieno-sanitare në të cilët transportohet, mbahet dhe shitet mishi në Shqipëri por mi
Tornado shkakton dëme të mëdha në Gjermani (VIDEO) Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar është bilanci i tornados në afërsi të Hamburgut. Tornadoja ka shkaktuar edhe dëm
Veliaj në Shën Gjergj: Do të punoj jo vetëm për qytetin, por për të gjithë Tiranën Ministri i Mirëqënies Sociale në largim, Erion Veliaj ka vizituar qytetarët në Shën Gjergj, duke thënë se në rast se vje
Kukësi tronditet nga tërmeti, ndihet edhe në Prizren Një tërmet me intensitet të ulët ka tronditur veriun e Shqipërisë. Sipas Institutit Sizmologjik të Evropës, epiqendra
OSHEE njofton rikthimin e energjisë për zonat problematike Tashmë edhe në zonat problematike që kanë hasur ne mungesën e energjisë për shkak të motit të keq, i janë rikthyer norma
Ja zonat e mbetura në terr për shkak të motit të keq Për shkak të motit të keq kanë mbetur pa energji elektrike disa zona të vendit, ndërsa raportohet se po punohet për rikt
Kualifikohen Interi dhe Tottenhami (VIDEO) Interi ka arritur të mposhtë me rezultat 2-1 ekipin e Dnipros në Grupin F dhe të kualifikohet në rrethin tjetër të Europ
Policia kontrolle në Strugë dhe rrethinë Shumë lokale dhe vendbanime shqiptarësh në rajonin e Strugës i janë nënshtruar kontrollit të policisë. Qeveritarët ka
Pendarovski: Ka ardhur koha për ndryshimin e madh Kandidati për president nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski tha sot se ka ardhur koha që Maqedonia të ndryshojë një
Në Korçë dhe Dibër rikthehet dimri Disa zona veriore dhe juglindore të vendit janë mbuluar gjatë natës nga dëbora. Si pasojë e dëborës, në disa akse rrugor
Ivanov prin në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni Presidenti aktual Gjorgje Ivanov prin në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale, pas 99.54% të votave të numëruara.
Halimi: Kërkoj votën e shqiptarëve për të hyrë në rrethin e dytë të zgjedhjeve Kandidati për poresident nga rradhët e PDSH-së, Iljaz Halimi, mbrëmë nga Tetova ka kërkuar mbështetjen nga shqiptarët.
Jeta e romëve në Sllovaki (FOTO-LAJM) Pamjet më lartë vijnë nga Sllovakia dhe tregojnë jetën që bëjnë mijëra rom në qytetin e Kosice. Sipas Daily Mail, qytet
Shkodër, pastrohet lumi Kir Komuna Rrethina dhe Bordi i Kullimit kanë nisur prej disa ditësh punën për të rikthyer lumin Kir në shtratin e tij. Ne
Pogradec hasen parregullsi në votime Update- Në procesin e votimit në komunat ku votohet për kryetar të komunës në Dardhas kandidaon Gentian Pere nga rradhët
Zgjedhjet në komunën Rrethina, Basha kërkon mbështetje Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha u ka kerkuar banoreve të komunës Rrethina të mbështesin kandidatin e kësaj parti
PS-LSI, marrëveshje edhe për zgjedhjet vendore Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të kenë marrëveshje edhe për zgjedhjet e pjesshme të 1 shtatori
Tërmeti lëkund Tetovën Tërmet me epiqendër në rajonin e Malit Sharr është regjistruar sot nga aparatet e Observatorit Sizmologjik pranë Fakulte
Dorina Podrimja, e gjashta në Mis Zvicra Në një spektakël që ka zgjatur rreth katër orë, e mbajtur në Hallenstadion të Cyrihut, kurorën e Mis Zvicrës e ka fituar