999 rezultate për

rezoluta

Nëse miratohet rezoluta çame, marrëdhëniet Shqipëri- Greqi në limit Gazeta greke Kathimerini i ka kushtuar një opinion çështjes së rezolutës çame, depozituar në Kuvend nga Partia për Drejt
Rezoluta për çështjen çame, brenda pak ditësh në Kuvend Rezoluta për çështjen çame do të prezantohet në Kuvend brenda pak ditësh. Kështu ka deklaruar gjatë një takimi me bazën
Rezoluta, PE: Shqipërisë t'i jepet statusi pa vonesa Me 61 vota pro, 1 kundër dhe dy abstenime, Komisioni i jashtëm i Parlamentit Evropian ka miratuar rezolutën e cila rekom
PE, projekt rezolutë për Shqipërinë Pranë Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Europian janë regjistruar 140 amendamente, ndaj tekstit fillestar prej 4 faqes
Platforma ime e bisedimeve është Kushtetuta Kryeministri Hashim Thaçi ka theksuar se platforma e tij për bisedime është Kushtetuta e Kosovës, Rezoluta e Kuvendit dh
Rezoluta, Drecun e cilëson si provokim Deputeti i Kuvendit të Serbisë nga partia e presidentit Tomislav Nikolic, Milovan Drecun, e ka cilësuar si provokim inic
Miratohet rezoluta për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë Kuvendi i Kosovës ka miratuar me shumicë votash Rezolutën për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Ashtu sikurse pri
KPJ: Rezoluta e PDK-së, trampolinë e Qeverisë Klubi për Politikë të Jashtme e ka cilësuar si të pakuptimtë rezolutën e propozuar nga Qeveria e Kosovës për t’u miratua
Rezoluta e të verbërve Shoqatat e të Verbërve në vendet e Ballkanit kanë hartuar një rezolutë të përbashket ku i parashtojnë kryeministrave të
Rezoluta për dialogun me Serbinë,LDK: Propozimi, i paqartë Lidhja Demokratike e Kosovës vlerëson se projekt-rezoluta e propozuar nga PDK-ja nuk ka të bëjë me bisedimet me Serbinë,
Rezoluta që synon normalizimin e raporteve me Serbinë Qeveria e Kosovës po synon të marrë autorizimin e Kuvendit të Kosovës përmes një rezolute për të nisur bisedimet politik
VV: Rezoluta e PDK-së për nënshtrim ndaj Serbisë Rezoluta e propozuar nga në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, në lidhje me dialogun me Serbinë sipas Vetëvendosjes ka pë
Bisedimet me Serbinë, gati rezoluta Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të procedojë një rezolutë për bisedimet e ardhshme me Serbinë. Në tekstin e
Rezoluta e PE, EULEX vepron në të gjithë Kosovën Parlamenti Evropian ka miratuar një Rezolutë të enjten ku ka kërkuar nga EULEX-i që të veprojë në gjithë territorin e Ko
Partitë: Ki-moon të mos bazohet tek Rezoluta 1244 Përfaqësues të partive politike në Kosovë vlerësojnë se vizita e pritur e Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-m
Ndarja nuk do të ndodh kurrë Është e lumtur me miratimin e Rezolutës për Kosovën në Parlamentin Evropian. Thotë së Rezoluta kësaj radhe u mbështet ng
Nuk ka vdekur Rezoluta 1244 Veprimtari i njohur, Adem Demaçi, ka deklaruar se Kosova nuk ka pasur rrugë tjetër veç pranimit të fusnotës. Ai ka thënë
Ivanovic: Të hënën vendimi për bisedimet I ashtuquajturi sekretari shtetëror për Kosovën, Oliver Ivanovic, ka thënë se të hënën do të merret vendimi se a do të k
Rusia kërcënon me “veto” ndaj rezolutës për Sirinë Rusia ripërsëriti qëndrimin e saj kundër rezolutës së hartuar nga OKB për Sirinë duke kërcënuar se do të vendosë veton n
Rezoluta e OKB ndaj Sirisë, Rusia “kërcënon” me veto Propozimet e bëra në OKB për situatën në Siri sipas Rusisë nuk do të çojnë në arritjen e një kompromisi dhe as në zgjidh