999 rezultate për

republikes

Thaçi refuzon publikisht ftesën e Ramës për Minishengenin Ballkanik Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka refuzuar ftesën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, për të marrë pjesë në ta
Pacolli: Para 46 vitesh në portin e Hamburgut punoja punë të rënda për t’i paguar studimet Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, këtë vikend është duke e kaluar në Gjermani. Ai ka vizituar
EMRAT/ Zgjidhen 9 anëtarët e rinj të KED Ka përfunduar hedhja e shortit për përzgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Nga ky short
Zëri i Amerikës: Meta, thirrje për Referendum në "mbrojtje të Republikës" Në Shqipëri presidenti bëri thirrje, të premten në mbrëmje, për organizimin e një referendumi “në mbrojtje të Republikës
Artan Hoxha: Ju tregoj ushtrinë e vërtetë të Metës Ditën e djeshme Meta hodhi një fotografi teksa nderonte njërin prej ushtarëve të Gardës së Republikës që shërbejnë tek P
Shkarkimi i Presidentit, PS paraqet prova të reja Sot në orën 11:00 wshtw mbledhur Komisioni i Posaçëm Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Abcnews.al rapo
Unë i pari, ti i dyti: Meta nderon me dorë ushtarin dhe flet për luftë në mbrojtje të Republikës Presidenti Ilir Meta po bën deklarata të forta ditët e fundit gjatë debateve për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. M
Trondit Rama: Publikon hartën ku Kosova është pjesë e Serbisë (FOTO LAJM) Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, sapo ka publikuar një hartë në të cilën Republika e Kosovës figuron b
Lirimi nga detyra i Gazhelit, kush është ambasadori i ri i Shqipërisë në Turqi Menjëherë pas lirimit nga detyra të Gent Gazhelit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar ambasadorin e ri të
Presidenti firmos dekretin, liron nga detyra ambasadorin e Turqisë Presidenti Iir Meta ka firmosur sot dekretin per lirimin nga detyra te dy ambasadoreve shqiptare, ate ne Turqi dhe ne Az
"Video e prova përvëluese", Meta paralajmëron publikimin që do përfshijë zyrtarë të lartë Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi me një publikim në rrjetin social Facebook ka bërë paralajmërimin e fortë se që nga
"Jemi në situatë dramatike", Meta paralajmëron takime me opozitën që braktisi Parlamentin Ngërçet politikë tashmë kanë zënë tashmë Shqipërinë dhe duket se nuk po gjejnë dot zgjidhje nga asnjëra palë, por përkun
Riktheu përplasjet, Marsida Xhaferllari betohet para Presidentit Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, t
Meta përjashton zyrtarisht Vorpsin, thërret për betim 3 kandidatët për në Kushtetuese Presidenti Ilir Meta ka njoftuar për betim 3 kandidatët e Kushtetuese, por kjo thirrje nuk ka vlerë për Arta Vorpsin.
Arta Vorpsi sfidon hapur Metën: Betohet tek noterja si anëtare e Kushtetueses Arta Vorpsi është betuar përpara noteres si anëtare e gjykatës kushtetuese. Ajo ka njoftuar institucionet kushtetues
Emëroi Marsida Xhaferllarin për në Kushtetuese, Meta tregon arsyet Presidenti Meta dekretoi ditën e djeshme për në Kushtetuese gjyqtaren Marsida Xhaferllari dhe arsyet pse, ka vendosur t'
Republika e Ganës shpjegon pse tërhoqi njohjen e Kosovës Republika e Ganës është vendi i 16-të që tërhoqi njohjen e Kosovës, sipas ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivi
Ngërçi me Gjykatën Kushtetuese, KED i përgjigjet Metës Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit të Republikës, Ilir Meta lidhur me mospranimin nga ana e
Dorëzohet Meta? Dekreton dy ligje të miratuara nga Kuvendi Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m
Kosova me fanellë speciale ndaj Republikës Çeke (VIDEO) Kosova do të luaj dy ndeshje të rëndësishme në muajin nëntor. Fillimisht Dardanët do të udhëtojnë për në Çeki për tu