999 rezultate për

qershorit

KQZ shpall rezultatin zyrtar të 30 Qershorit, Zguri voton kundër Katër javë nga zgjedhjet njëpartiake të 30 Qershorit, KQZ ka miratuar sot rezultatin final të tyre, me katër vota pro dh
Gjykata e Beratit konfirmon mandatin e kryebashkiakut të ri Gjykata e Beratit i ka dhënë mandatit kryebashkiakut të Beratit, të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Ervin Demo. Is
PS merr vendimin e papritur për dhunuesit e 30 Qershorit Mazhoranca sot hoqi dorë nga shkarkimi i Arben Malajt e në anën tjetër u tërhoq nga amendamenti që i ndalonte daljen jas
Zgjedhjet e 30 Qershorit, Audrey Glover i nis letër Ardi Veliut (FOTO LAJM) Kreu i Misionit të OSBE / ODIHR, Audrey Glover e ngarkuar për monitorimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit, ka nisur sot një
Këto janë bashkitë ku pritet të shpallet i pavlefshëm rezultati i 30 Qershorit Ditën e sotme, Gjykata e Durrësit rrëzoi kërkesën e kandidates së Partisë Socialiste për Bashkinë e qytetit në votimet e
Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së PS Mësohet se Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona S
Gjykata i jep mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë Gjykata i ka dhënë mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë për fitoren e 30 Qershorit.T. Bëhet fjalë për për kryebas
PD e vendosur për të mos liruar bashkitë, gjykata jep vendimin Kryebashkiakët e djathtë prej kohësh kanë deklaruara se në mos njohje të zgjedhjeve të 30 qershorit, nuk do t’i lirojnë
Rama mbledh kryesinë, çfarë po diskutohet mbi votat e 30 Qershorit Kryeministri Rama ditën e sotme ka mbledhur kryesinë e PS-së me ku pritet të diskutohet mbi votat e 30 Qershorit, si dhe
Patozi padit KQZ: Rezultatet e 30 Qershorit të pavlefshme Bindja Demokratike ka ngritur sot një padi kundrejt Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve përsa i përket rezulatit të zgjedhj
Ultimatum i opozitës: Protestat do vazhdojnë, kërkesë kryebashkiakëve të djathtë Ka përfunduar pak minuta më parë mbledhja mes kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe krerëve të bashkive të
Me frymën që i del nga brinjët, Rama flet për Metën dhe votimet e 30 qershorit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është duke folur për votimet e 30 qershorit, ndërsa nuk ka ndaluar se akuzuari Presidentin Meta në
Meta plas "bombën": Votat u shtuan se bënë seks me njëra-tjetrën në kuti (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta vijon sulmet ndaj KQZ-së në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit që sipas tij ishin far
Zgjedhjet e 30 qershorit, ISP nxjerr të dhënat e radhës: Por sa e besueshme është KQZ? Shqiptarët refuzuan sot të merrnin pjesë masivisht në votime. Në 61 bashki, 3.5 milionë shqiptarë kishin të drejtën e vo
Anulimi i 30 qershorit, Ngjela: KQZ ose Presidenti, njëri do të largohet Kur një institucion refuzon të zbatojë një ligj apo dekret duhet të shkojë në burg thotë avokati Spartak Ngjela, duke ju
PD: Këto janë bashkitë ku pjesëmarrja në zgjedhje u falsifikua deri në 41% (FOTO LAJM) Sekretari për CCështjet Zgjedhore në PD Ivi Kaso, ditën e sotme ka publikuar shifrat ku sipas tij duket hapur manipulimi
"Kaubojsi": Kam prova të forta për manipulimin e votave të 30 Qershorit Eduart Ndocaj, i njohur nfdryshe si "Kaubojsi", në zgjedhjet lokale të 30 qershorit qëndronte përballë rivalit të tij Pj
Basha: Rama dështoi të përçajë opozitën, çfarë pritet të ndodhë në protestën e së hënës Ditën e sotme kreu i opozitës Lulzim Basha është takuar me anëtarët e tjerë të grupit të PD ku mësohet të kenë diskutuar
Ademi: Të gjitha provat para 30 Qershorit ia dorëzova vëzhguesve të OSBE/ODIHR Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka njoftuar se ka patur një takim prej dy orësh me vëzhguesit e OSBE/ODIHR që m
Basha: Raporti i ODIHR-it rrëzoi votimet e 30 qershorit Duke komentuar zgjedhjet e 30 qershorit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shkruan se raporti i ODIHR-it i rrëzoi