999 rezultate për

puneve

Dimitrov për vizitë në Luksemburg Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme dh
Greqia: Demokracia e re të dëshmoje seriozitet elementar për çështjet nacionale Si një procedurë jo adekuate politike, rrethe nga MPJ-ja greke e karakterizojnë qëndrimin e partisë opozitare greke Demo
Profili i Ministrit të ri të Punëve të Brendshme Bejtush Gashi nga Aleanca Kosova e Re është emëruar sot Ministër i Punëve të Brendshme. Ai ka shërbyer në postin e zë
Haradinaj prezanton ministrin e ri Kryeministri Ramush Haradinaj ka emëruar sot Bejtush Gashin, Ministër të Punëve të Brendshme. Ai ka njoftuar përmes F
Pasi hëngri dhe piu me serbët sot vjen në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, do të jetë sot nikoqir i homologut të tij grek, ministrit të Jashtëm, Nik
Ndryshimet në Ligjin për armë kalojnë në lexim të parë në Komisionin për Mbrojtje dhe Siguri Propozim-ligji për ndryshime dhe plotësime në Ligjin për armë, i cili është me flamur evropian, sot kaloi në lexim të pa
Kush është "Ana", punonjësja e zjarrtë e hotelit në Sarandë që çmendi turistin suedez Një letërkëmbim ku flitet për një aventurat erotike të një turisti suedez në Sarandë vuri në alarm regjimin komunist në
"Vajzat shqiptare janë më të nxehta se llava", shkrimi që tronditi shtetin komunist Gjetkë nëpër botë, do të quhej një aventurë e padëmshme. Nga ato të qëmtuarat për një natë prej turistëve, anipse përfun
Flamur Sefaj flet për herë të parë: Pse ofrova dorëheqje Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka thënë se nuk ishte dakord me arsyen e dhënë në kërkesë për lirimin
Zyberaj: Nuk e japim Sefajn, ai e zbatoi ligjin Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministrit të vendit, Behgj
Sekretari i AKR-së: Nëse Sefaj shkarkohet, ne e braktisim Qeverinë Sekretari organizativ i Aleancës Kosova e Re, Rrahim Pacolli, ka rrëzuar pohimet e bëra nga Jetlir Zyberaj, këshilltar i
AKR pranon kërkesën e Haradinajt: Nesër shkarkohet ministri Sefaj Jetlir Zyberaj, këshilltari i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministrit të vendit, Behg
Kotzias shfaqet optimist në Vjenë për emrin e Maqedonisë "Shpresoj se do të arrijmë hapa pozitive sot", ka thënë shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias, para takimit me ministr
Thaçi takon Haradinajn Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Takimi është mbajtur në
BESA e Gashit pjesë e qeverisë me Ministrinë e Punëve të Brendshme Hyrja e BESËS së udhëhequr nga Afrim Gashi në qeverinë reformatore të Zaevit tash më është punë e kryer, gjersa brenda k
Kuvendi shkon në pauzë, Haradinaj pranon kushtin e LDK-së Ka nisur seanca ku pritet të dalë në votim Projektligji i Demarkacionit, mirëpo, me kërkesë të LDK’së, ky projektligj kt
Zyrtarizohet vizita e Nikos Kotzias, të enjten zbret në aeroportin e Shkupit Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Niko Kotzias, të enjten dhe të premten (22-23 mars) do të qëndroj për vizitë në
Suedia prodhoi armën kimike që vrau ish-agjentin rus, Moska përplaset me Stokholmin Ministria suedeze e Punëve të Jashtme njoftoi sot se ka thërritur ambasadorin e Rusisë, pasi Moska ngriti dyshime se sht
Flet dëshmitari se si u ble Mercedesi i Gruevskit Në seancën e sotme në Gjykatën Penale për lëndën e PPS-së “Tanku” dëshmoi një punonjës në Agjencinë për Zbulim, i cili
Marko Gjuriq sot në Kosovë Marko Gjuriq, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuriç do të vijë sot për vizitë në Kosovë. Ai