Ancelotti ngrit dyshime të frikshme për gjendjen e Bellingham

Carlo Ancelotti pranon se Jude Bellingham “nuk ishte në gjendjen e tij më të mirë” pasi e zëvendësoi atë në barazimin 2-2 të Real Madridit ndaj Bayern Munich.

Të gjithë sytë do të jenë të kthyer nga Santiago Bernabeu javën e ardhshme kur të dy ekipet takohen për ndeshjen e kthimit.

Dhe mbështetësit vendas do të shpresojnë për një paraqitje shumë më të mirë nga Bellingham pasi ai ishte i heshtur në kthimin e tij në Gjermani.

Ish-asi i Borussia Dortmundit luftoi me intensitetin e lojës, me Thomas Tuchel që siguroi që mesfushorët e tij të mos ndalonin vrapimin dhe presionin.

Dhe kur Ancelotti vendosi të bënte disa zëvendësime në pjesën e dytë, askush nuk u befasua kur numri 5 i Bellingham u ndez në tabelën e zëvendësimeve.

Duke folur pas përfundimit të ndeshjes, trajneri italian pranoi se anglezi nuk e kaloi natën e tij më të mirë me fanellën e Los Blancos.

“Bellingham ishte i lodhur. Ai kishte ngërçe dhe unë e largova dhe vura më shumë energji sepse Toni Kroos bëri një lojë fantastike”, deklaroi Ancelotti.

“Ishte vetëm për të vënë më shumë energji në mesfushë. Ai nuk mund të vazhdonte më, do të rikthehet në paraqitjet e tij më të mira”.

“Mendoj se ai ishte i lënduar, gjë që e preku atë, por sot ai nuk ishte në maksimumin e tij. Ai do të kthehet me siguri dhe të mërkurën do të jetë sërish në 100 për qind”, shtoi italiani. /Telegrafi/