999 rezultate për

politika

"Ismail Qemali ndërroi jetë", si u raportua vdekja e politikanit shqiptar në mediat franceze Dita e sotme është edhe 101 vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit. Ai vdiq në rrethana misterioze më 24 janar në Peruxh
Kush është politikani që ndihmoi Baren të arratisej? I dha makinën dhe u maskua si piktor Gjatë verës, dhe vjeshtës së vitit 1999, Policia e Shtetit nis një aksion të gjerë për goditjen e bandave në të gjithë v
Basha: Na duhen politika serioze që do ta ndalin krizën Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ngre alarmin pas raportit nga agjensia prestigjoze Fitch e cila e ka listuar
Të kuruara në detaj, kush janë politikanet më të bukura në Shqipëri (FOTO LAJM) Në Shqipëri të gjithë janë hutuar nga Rama dhe tentativa e tij për të qenë më sharmanti. Por për të zbutur disa axhen
"Mund të pritet edhe një kthesë e madhe", politika evropiane e Gjermanisë në vitin 2020 Qeveria e Merkelit ka qenë deri tani e zbehtë. Por në vitin 2020 gjërat mund të ndryshojnë. Mund të pritet edhe një kthe
I "zhveshur" nga kostumi i politikanit, Nard Ndokën siç nuk e keni parë herë tjetër (FOTO LAJM) E kemi parë të vishet me kostumin e politikanit si kodi i veshjes në Kuvend, por duket se serioziteti në look i është më
Nemini: VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të gjitha politikat e tyre antishqiptare që nga viti 1990 (VIDEO) Në emisionin e sontëm “Studio e Hapur” analisti Mahi Nesimi tha se VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të
Super operacion kundër Ndraghetas në Itali, anti-mafia arreston 334 persona mes tyre edhe politikanë Politikanë, avokatë, Financierë, zyrtarë të shtetit, boiznesmenë janë ndër të arrestuar në Maxi operacionin e zhvilluar
ANTI-SHPIFJA/ Kusari: Na duhet një ligj për të mbrojtur gazetarët Flutura Kusari, juristja për të drejtën e medias ishte e ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin për të folur për p
Dhurata e oferta "të turpshme", këngëtaret që pranuan lidhjen me politikanët shqiptarë (FOTO LAJM) Të dashurat e deputetëve e ministrave kanë qenë në qendër të diskutimeve të politikës para pak kohësh. Aludimet për e
Politikani socialist i shtruar në spital: Kalova një situatë të vështirë Politikani socialist, Stefan Çipa ndodhet i shtruar në spital. Ai ka kaluar një periudhë të vështirë shëndetësore, ndërs
Pas 3 janarit Zaev do të jetë vetëm politikan (VIDEO) Pas 3 janarit kryeministri Zoran Zaev do të jetë vetëm politikan. Burime nga Qeveria bëjnë të ditur se Zaev do të largoh
Në hetim të politikanëve, përfundon sot afati për kreun e SPAK Përfundon sot afati për aplikimet e tetë anëtarët e emëruar të SPAK për kreun e Prokurorisë së Posaçme. Aplikimet për
Çfarë po ndodh me politikanen e hekurt, Merkel humb ekuilibrin dhe gati rrëzohet Kancelarja gjermane Angela Merkel teksa kryente homazhe për herë të parë në kampin e përqendrimit në Aushvic, ka humbur
Plas sherri mes dy politikaneve, shpërthen banori: Ju jeni lav*re! Ka degjeneruar në debate e ofendime situata tek godina 15 në Qytetin Studenti, ku ju kërkohet banorëve të braktisin godi
Deklarata e Ramës për hotelet me 5 yje, kreu i OBSH-së: Çfarë formimi ka ky njeri?! Në studion e “Abc-ja e mëgjesit” me Enkel Demin, Raul Gonzales, drejtuesi i Zyrës së OBSH-së në Shqipëri u pyet për dekl
Tërmeti bashkon politikanët shqiptar, ja çfarë bën Edi Rama për Bashën (FOTO LAJM) Shqipëria është në një situatë të jashtëzakonshme për shkak të tërmetit të rënë në zonën e Durrësit dhe Tiranës, i cili
"Popull i dënuar për të vuajtur", Flor Binaj nuk le pa thumbuar politikanët gjatë solidarizimit (FOTO LAJM) Pas ngjarjes së rëndë që përfshiu ditën e djeshme Shqipërinë situata është teje delikate ku numri i viktimave ka shkuar
"Kosova i ka femrat më të gjata se Shqipëria", Einxhel i kthen përgjigjen epike politikanit (VIDEO) Politikani Milaim Zeka ishte i ftuar në emisionin "Pressing" në ABC Neës, aty ku ka lëshuar disa batuta dhe thumbime, po
Zaev i vendosur: Vetting edhe për politikanët "Nuk e di vendimin e gjyqit, por mbetem konzistent në politikat se paraburgimi nuk duhet të jetë dënim pa dallim nëse bë