999 rezultate për

pdsh

Zgjedhjet në PD, kush mundet të votojë për kryetarin e ri Partia Demokratike ka nisur përgaditjet për zgjedhjet brenda partisë për kreun e PD-së. Sot dy nënkryetarët, Edi Pal
Demokrati hedh dyshime të rënda: Kandidatët të verifikohen në lidhje me ish-Sigurimin Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi i kërkon dy nënkryetarëve të partisë, Edmond Spahos dhe Edi Palokës që të
Shpërbërja e Aleancës për Shqiptarët, flasin nga RDK, UNITETI dhe LR-PDSH Lajmet se kreu i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK),Vesel Memedi bashkërisht me liderin e UNITETI-t, Gëzim Ostreni ja
Përfundon takimi, ja për çfarë diskutuan Zaev dhe Thaçi Pas takimit Menduh Thaçi- Zoran Zaev, Qeveria e Maqedonisë ka dalë me njoftim ku tregon për pikat e takimit që janë bise
Ja marrëveshja që do të jetë mes Zaevit dhe Thaçit Ditëve në vijim pritet të takohen kryetari i LSDM, Zoran Zaev dhe kryetari i PDSH, Menduh Thaçi. Takimi është konfir
Edhe turqit i bashkohen LR-PDSH-së së Ziadin Selës Mbrëmjen e së enjtes në fshatin Banjicë e Epërme të Gostivarit, Lëvizja për Reforma PDSH ka realizuar takim me akti
Këto janë emrat e zëvendësministrave nga radhët e LR-PDSH-së Lëvizja për Reforma në PDSH ka vendosur se kush do të jetë bartës pozitave në eshalonin e dytë dhe të tretë të qeverinë
Menduh Thaçi paraqitet në prokurori Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi sot është paraqitur në Prokurorinë Speciale Publike. Ende nuk bëhet e ditur se për çfarë
Ja kush e përfaqësoi PDSH-në në Kongresin e LSDM-së (FOTO) LSDM ka mbajtur sot kongresin e 22-të të saj, në të cilin pritet të votohet Zaevi për kryetar, pasi është kandidati i ve
LR-PDSH-ja do e përkrahë qeverinë e re, por me disa kushte Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, duke folur për zhvillimet e fundit në Maqedoni dhe për formimin e qeverisë
Sela i gatshëm të përkrahë qeverinë e re, por me disa kushte Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin “Rruga drejt” ka folur për zhvillimet e fundit në vend. Sa
Sela: Sistemi gjyqësor është selektiv, liroi ata që tentuan të më vrisnin Kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela është shprehur se sulmuesit në Kuvend janë figura politike, të cilët inskenuan këtë për
A do të jetë pjesë e qeverisë së re Aleanca për Shqiptarët? Grupi negociator i LR-PDSH, pritet të mbajë sot një mbledhje më grupin e punës nga Lidhja Social-demokrate, ku do të shp
Ja çfarë vendosi LR-PDSH për pjesëmarrjen në qeverinë e re të Maqedonisë Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të LR PDSH-së që u mbajt nën kryesimin e sekretarit të përgjithshëm të LR PDSH, Arben
Zoran Zaev takon Ziadin Selën në Tetovë Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, është takuar me kreun e LR-PDSH-së në Tetovë. Ata pritet të diskutojnë për formimin e qeveri
Qeveria e re, ja sa ministri marrin shqiptarët e Maqedonisë Sot vazhdojnë bisedimet për qeverinë e re me partitë shqiptare, por ende nuk ka asnjë informacion të saktë se sa ministr
Sulmi i ashpër ndaj Zijadin Selës, ja kur dëshmon kreu i LR-PDSH-së Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, i cili ndodhet në Tiranë për një kontroll më të specializuar pas sulmit në Kuvend më 27
Thaçi: PDSH do jetë opozitë konstruktive dhe përkrahëse e shqiptarëve Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim ambasadorin e Francës në v
Të rinjtë e LR-PDSH-së, manifestim kundër dhunës në Kuvend Me moton “Ndal dhunës dhe ndal urrejtjes”, dega e forumit rinor të LR-PDSH-së në Tetovë organizoi një aktivitet simbolik
LR-PDSH i dërgon letër të hapur Parlamentit Evropian LR-PDSH i është drejtuar përmes një letre të hapur Parlamentit Evropian me anë të së cilës i kërkon që të përshpejtohet