999 rezultate për

pasaporta

Gjuriq: Do zgjidhet çështja e liberalizimit edhe për qytetarët serbë të Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ditën e sotme ka deklaruar se janë shumë të bindur se
Hyseni: Serbët e Kosovës të pajisen me Pasaporta biometrike Ministri i Punëve të brendshme i Qeverisë së Kosovës, Skënder Hyseni, u ka bërë thirrje qytetarëve serbë të Kosovës, që
Serbia kërkesë BE-së: Serbët e Kosovës të mos pajisen me pasaport kosovare Vendimi i Bashkimi Evropian, i marrë para një viti që serbët e Kosovës me pasaporta të Serbisë të mos mund të udhëtojnë
Avramopolus: Udhëtimi pa viza i vlefshëm vetëm për pasaportat e Kosovës Komisioneri për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos në një konferencë të përbashkët për med
Serbët e Kosovës: Hiqni vizat edhe nga pasaportat tona Organizata joqeveritare lokale “Aktiv” nga veriu i Kosovës u ka bërë thirrje përfaqësuesve serbë në institucionet e Koso
Dyndje për pasaporta në Kosovë (FOTO LAJM) Një ditë pasi Komisioni Evropian edhe zyrtarisht rekomandoi heqjen e vizave për kosovarët, mëngjesin e sotëm qindra qyte
Ja pasaporta greke që përdorte Arben Frroku në Hollandë Arben Frroku në Hollandë është paraqitur përpara autoriteteve me një pasaportë false me emër grek, si Renato Tsepas.
MPB: 31 korriku afati i fundit për vlefshmërinë e pasaportave biometrike Ministria e Punëve të Brendshme rikujton se 31 korriku 2016 është afati i fundit për vlefshmërinë e pasaportave biometri
Jankullovska në Gjykatën e Shkupit, do ti merret apo jo pasaporta? Ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska, ka mbërritur në Gjykatën Themelore 1 të Shkupit, aty ku do të
Jankullovskës i merret pasaporta që të mos largohet nga Maqedonia Pas arrestimit dhe dhënies 30 ditë paraburgim për kokën e përgjimeve dhe mikun e Sasho Miajllkovit, Goran Gruevskit, si
Pasaportat bullgare zbrazin fshatrat e Kukësit Bullgaria, vendi më i varfër i BE është kthyer në burim shprese për qindra banorë të komunitetit goran të Kukësit, të
Pse pasaportat janë me vetëm 4 ngjyra Pasaporta është çelësi i domosdoshëm për të hyrë në një vend tjetër. Jemi mësuar që pasaportat ti shikojmë vetëm në ngjy
Pasaporta e Kosovës, ndër më të dobëtat në botë Qytetarët gjermanë posedojnë pasaportën më të fuqishme në të gjithë botën. Ndërkaq në vendin e dytë si pasaporta më e
Gjevgjeli, policia maqedonase shton kontrollin e pasaportave (VIDEO) Nuk mbarojnë hallet për refugjatët nga Lindja e Mesme që duan të futen në vendet e Bashkimit Europian përmes Maqedonisë.
Ministria e Brendshme apelon qytetarët të tërheqin pasaportat që kanë aplikuar në 2014 Ministria e Punëve të Brendshme u bën thirrje të gjithë shtetasve shqiptarë, brenda dhe jashtë territorit të vendit, që
Pasaportat më të fuqishme në botë Pasaportat më të fuqishme në botë kryesohen nga ato Britanike dhe Amerikane, pasi me to mund të shkosh pa patur nevojë p
Skandali me pasaportat e fëmijëve, dhjetëra emigrantë bllokohen në Port Pas përfundimit të festave dhjetëra emigrantë janë detyruar të përballen në portin e Durrësit me gabimin teknik ne pasap
Fluks udhëtarësh në port, probleme me pasaportat 10-vjeçare të fëmijëve Festat e funvitit kanë sjellë fluks të madh udhëtarësh në Portin e Durrësit. Shumë prej tyre shprehen të kënaqur nga fes
Pezullohet pjesërisht aplikimi e ndarja e pasaportave në 31 dhjetor Nesër do të pezullohet aplikimi dhe shpërndarja e pasaportave, kjo për shkak të inventarizimit të sistemit. Ministria e
Emigrantët, ja si të veproni që mos të keni probleme në kufi Të gjithë ata prindër që ua kanë bërë pasaportat fëmijëve në vitin 2009, duhet të aplikojnë sërish pasi rrezikojnë të k