E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

paraburgimi

Ja deklarata e Naser Makollit pas vdekjes së Astrit Deharit Shoku i dhomës së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje në ambjentet e Qendrës së Paraburgimit në Prizren, Naser Makolli,
EMRI/ 18-vjeçari vret veten në paraburgimin e Shën Kollit Një 18-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në paraburgimin e Shënkollit. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije v
Gjykata e Apelit vërteton vendimin e paraburgimit për Sead Koçan Gjykata e Apelit në seancën e sotme solli vendim me të cilin e vërtetoi paraburgimin si masë paraprake të sjellë me herë
ZYRTARE / Dy aktivistëve të VV-së iu ndërpritet paraburgimi Gjykata e Apelit e Kosovës, ka aprovuar ankesat e avokatëve mbrojtës kundër vazhdimit të masës së paraburgimit ndaj të p
Anëtarët e VV-së kërkojnë drejtësi për Astritin para burgut të Prizrenit Sot anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosja kanë shkruan në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren “Drejtësi për Astritin”
E dyshimtë/ Pse familja nuk e vizitonte Astrit Deharin në burg pa prezencën e Vetëvendosjes? (FOTO LAJM) Në disa dokumente që i ka siguruar Gazeta Express, të botuara në mediat e afërta me Lëvizjen Vetëvendosje, shikohet një
"Kështu vdiq Astrit Dehari në paraburgimin e Prizrenit" (FOTO & VIDEO) Vdekja e Astrit Deharit në paraburgimin e Prizrenit ka shkaktuar mjaft debate në Kosovë për shkak të mënyrës aspak norma
Ymeri: Institucionet shtetërore janë përgjegjëse për vdekjen e Astrit Deharit Lëvizja vetëvendosje ka mbajtur sot një një konferencë të jashtëzakonshme për medie lidhur me vdekjen e aktivistit Astri
Refuzohet kërkesa për ndërprerjen e paraburgimit të Thaçit Gjykata Speciale në Beograd ka hedhur poshtë kërkesën e mbrojtjes së Nehat Thaçit, për ndërprerjen e paraburgimit që i k
Lihet në burg drejtori rajonal i Policisë së Kosovës Drejtori rajonal i Policisë së Kosovës, Nehat Thaçi, i cili u arrestua nga policia serbe në vendkalimin kufitar në Konçu
Gjykata "tmerron" Sasho Mijallkovin, epoka e tij po merr fund Të dyshuarit për rastin “Thesari” janë paraqitur sot përpara Gjykatës së Shkallës së parë Shkup. Në gjyq është paraqi
Vrasësin e 12-vjeçarit në Palasë e largojnë nga paraburgimi Masakruesin e 12-vjeçarit në Palasë e kanë larguar nga paraburgimi. Shtetasi Jorgo Zani është larguar nga paraburgimi i
Gashi: Vazhdimi i paraburgimit të aktivistëve të VV-së, lojë politike Ka vazhduar paraburgimi tre aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Atdhe Arifi, Egzon Halitit dhe Astrit Deharit, të cilë
Prokuroria kërkon vazhdimin e masës së paraburgimit për aktivistët e VV Prokuroria Speciale e Kosovës i ka drejtuar një kërkesë Gjykatës Themelore të Prishtinës, respektivisht gjyqtarit të pro
Gjykata e Tiranës liron Gjutën Gjykata e Tiranës ka vendosur lirimin e Vladimir Gjutës, me argumentin se akuza që rëndon ndaj tij, ajo e dhunës në fami
Bozhinovski hyn në grevë urie, t'i ndërpritet paraburgimi Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë dhe Rikardo Gutierez, sekretar i përgjithshëm i Federatës Evropiane të G
U ndalua nga Policia për vjedhje ullinjsh, ndërron jetë në spital 54-vjeçari Një 54-vjeçar i ndaluar ditën e djeshme nga Policia në Lushnjë për shkak se akuzohej për vjedhje ullinjsh, ka ndërruar j
Gjykata vendos nesër për aktivistët e VV-së Gjykata Themelore e Prishtinës pritet të japë nesër vendimin e masës ligjore ndaj gjashtë aktivistëve të VV-së. Avok
Ja pse lirua Azem Syla nga paraburgimi Pas qëndrimit prej afër 4 muaj në paraburgim, gjyqtarja amerikane e EULEX-it, Jennifer Seal, vendosi që të miratojë anke
Azem Syla pritet që të lirohet nga paraburgimi Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla, pritet që gjatë mbrëmjes së sotme të lirohet nga paraburgimi. L