999 rezultate për

niste

Gashi: Kurti të qëndrojë si kryeministër deri në fund të pandemisë Avokati Tomë Gashi ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do të bënte shkelje kushtetuese nëse do t’i jepte mandatin partis
Thaçi i shkruan serish Kurtit, do emrin e kandidatit për kryeministër Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar një tjetër letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, ku i kërkon kandidatin për
Mustafa Nano: Rama kryeministër i mirë për kohë lufte, por duhet të ikë kur ka paqe Analisti dhe gazetari Mustafa Nano ka komentuar në TemA TV në lidhje me qeverisjen e Kryeministrit Rama. Nano tha se
13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani përballen me falimentim Situata ekonomike e shumë klubeve të Bundesligës dhe të kategorisë së dytë gjermane është më dramatike se që është ditur
Qeveria nuk u dërgoi pensionin në shtëpi, pensionistët "thyejnë" karantinën "Janë të detyruar të dalin vetë pasi, posta shqiptare nuk po jua dërgon në shtëpi siç shohin në TEATRIN QEVERITAR në ekr
Basha tregon çfarë do të bënte nëse do të ishte sot kryeministër: Siguri, testim, ndihmë ekonomike! Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka treguar se çfarë vendimi do të merrte nëse do të ishte kryeministër i Sh
83 vjeçarja bën gjestin e madh, dhuron pensionin për të ndihmuar 20 pensionistë (VIDEO) Humaniteti i shqiptarëve për shqiptarët nuk mungon as në këto ditë kur pandemia ka mbërthyer vendin tonë. Kjo që po s
Rama flet për ndihmat, kështu do të veprohet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama informoi për ndihmën që autoritetet i kanë dhënë familjeve në nevojë. Sipas tij, ndihma do vazhdoj
Rama flet ashpër dhe përmend tërmetin: Ju dola për zot Kryeministri Edi Rama në komunikimin e tij LIVE me qytetarët në Facebook ka kujtuar edhe njëherë tërmetin në Shqipëri te
VV e prerë: Nuk dërgojmë emër për Kryeministër Lëvizja Vetëvendosje po i kërkon Presidentit Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve në vend se të kërkojë emra për kryem
Pasi s'i përzuri dot nga rruga, Rama i prerë: S'ka leje për pensionistët! Nga nesër dalja për të bërë pazar do të bëhet me leje dhe autorizim. Aplikimi do të behet nëpërmjet portalit e-alban
Agim Bahtiri reagon pas prishjes së koalicionit VV-LDK Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti, duke e quajtur turp të atyre që ndihmuan
Rama i ekzaltuar: Na ka kopjuar Italia për masat e marrë ndaj koronavirusit! Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje online me qeverinë e tij. Ai deklaroi se pensionistët nuk duhen lënë t
Doli në rrugë i pambrojtur, Rama shpjegon arsyen: Dola në terren vetë! Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje online me qeverinë e tij. Ai deklaroi se pensionistët nuk duhen lënë t
Kurti: Thaçi më propozoi marrëveshje me Serbinë, nuk miratohet me mua si kryeministër Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje t
"Në luftë me jetën": Tre mijë profesionistë i përgjigjen thirrjes së ministrisë, gati për të luftuar Covid-19 Ditën e djeshme shkoi në 64 numri i të prekurve nga Covid-19 në vendin tonë teksa fatmirësisht nuk kemi humbje të tjera
Albin Kurti emëron tetë zëvendësministrat e rinj Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar sot me emërimin e zëvendësministrave të rinj. Kurti ka
Bashkia Ura Vajgurore nis shpërndarjen e pakove për pensionistët (FOTO LAJM) Në kushtet kur vendi po vijon betejën me virusin COVID-19, Bashkia Ura Vajgurore ka nisur shpërndarjen e pakove ushqimor
Njëri ministër me koronavirus, gjysma e qeverisë futen në karantinë 15 ministra të qeverisë polake janë futur në karantinë pasi u konfirmuar pozitiv me koronavirus një kolegu i tyre. Bëhet
Çfarë do të bënte nëse do të ishte kryeministër tani? Lulzim Basha tregon tre hapat urgjente Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tregon tre hapat urgjentë që duhet të merren në këto momente për të përballuar