999 rezultate për

myslim

19 vjeçarja katolike nga Ferizaj konvertohet në myslimane natën e nisjes së Ramazanit (VIDEO) Mbrëmë para namazit të parë të teravive për këtë Ramazan, Elena Berisha ka vendosur të konvertohet nga katolike në mysli
Rama nis ditën duke uruar Ramazanin me një fotografi të xhamisë (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar mëngjesin e sotëm nisjen e muajit të Ramazanit për besimtarët myslimanë. Përmes fotos
Komuniteti Mysliman shpërndan 500 mijë euro ndihma para muajit të Ramazanit Në prag të Muajit të Bekuar të Ramazanit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në bashkëpunim me Qendrën Bamirëse dhe Humani
Qeveria jep 109 milion lekë për myslimanët dhe të krishterët Qeveria ka miratuar fondin e këtij viti për mbështetjen financiare të komuniteteve fetare. Fondi total prej 109 milion l
Po rritet frikshëm fryma anti-myslimane Bernard-Henri Levi, ka qenë një nga figurat më të shquara të inteligjencës franceze në 4 dekadat e fundit. Ai ishte në k
Myslim Murrizi i zë vendin Rudina Hajdarit në Komisionin për Reformën Zgjedhore Kuvendi i Shqipërisë ka ndryshuar përbërjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore ku pritet të miratohet se shpejti. M
Rexhepi: Nëse Buzaku është mysliman, edhe qentë janë mysliman Në pres konferencën e ftuar për gazetarët nga BFI-ja, Reis Ulema Ef. Sulejman Rexhepi u pyet nga gazetarët se a do të r
Trump dhe senatorja myslimane përleshen për Izraelin Kongresistja myslimane e Minnesotas, Ilhan Omar, u kritikua nga presidenti amerikan Donald Trump, se ajo punon kundër in
Qytetarët e Zelandës mbrojnë myslimanët kur falin xhumanë (FOTO-VIDEO) Mijëra njerëz kanë lidhur krahët me njëri-tjetrin, për të formuar një mburojë njerëzore jashtë një xhamie në Zelandë të
Gratë e Zelandës së Re vendosin shami mbi krye duke u solidarizuar me myslimanët (FOTO LAJM) Terroristi që sulmoi xhamitë javën e shkuar në Zelandën e Re kishte si qëllim vrasjen e myslimanëve dhe ngjalljen e një
Vrasësi ia vrau prindërit dhe vëllain, gruaja e fal nëse ai bëhet mysliman Një grua të cilës iu vranë prindërit dhe vëllai në sulmin terrorist në Zelandën e Re është shprehur se e ka falur qëllue
Kërcënon Erdogan: Kush prek myslimanët kthehet me arkivol Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kus
Familjarët e terrositit të Zelandë së Re: Meriton vdekjen Terroristi, Brenton Tarrant tronditi botën, pasi hapi zjarr në një xhami të premten që lamë pas. Nga të shtënat me a
Flet gjyshja e terroristit që vrau 50 besimtarë myslimanë Gjyshja e terroristit të dyshuar, Brenton Tarrant ka folur për tronditjen e fundit që mori Zelandan e Re nga sulmi në xh
Prekëse, të krishterët dhe hebrenjtë mbrojnë myslimanët në Londër Bota është bashkuar në mbështetje të komunitetit mysliman pas sulmit terrorist në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 p
Kryeministrja zelandeze vendos shaminë dhe ngushëllon myslimanët Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka udhëtuar drejt qytetit ku ndodhi sulmi terrorist dhe në të cilin mbet
KRONOLOGJIA/ Sulmet e përgjakshme ndaj myslimanëve Zelandë e Re 2019: 49 të vdekur në sulmet ndaj xhamive Në një sulm terrorist në dy xhami në qytetin e Zelandës së Re
Fajin e kanë myslimanët, e pëson keq senatori që tronditi botën me deklaratën e tij (VIDEO) Senatori Frasser Annine bëri bujë për keq gjatë ditës së djeshme ku tha se fajin për masakrën ndaj myslimanëve në Zeland
Kronologjia e dhunës dhe e terrorit kundër myslimanëve Mbas sulmit në Zelandën e Re bota është e tronditur. Por myslimanët janë bërë edhe herë të tjera objekt i atentateve me
Muzikanti i këngës serbe që dëgjonte terroristi i Zelandës u burgos për krime kundër njerëzimit Fizarmonicisti i këngës nacionaliste serbe të cilën po e dëgjonte terroristi që kreu vrasjen e 49 myslimanëve në xhami n