999 rezultate për

ministrja

Ministrja jep lajmin e bukur në kohë të vështira për Shqipërinë: Jeta triumfon! (FOTO LAJM) Ministrja e Shëndëtësisë, Ogerta Manastirliu ka përcjellë një lajm mjaft të bukur në një kohë ku Shqipëria gjendet në al
Të këput shpirtin: Fëmijët i sollën lule për ditëlindje, gruaja vdes në Infektiv Gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 4 persona si pasojë e Covid-19 mes tyre edhe një 49-vjeçare për të cilën Ministrja Oger
A do të izolohemi sërish? Përgjigjet Manastirliu dhe pranon se situata është serioze A do ketë sërish mbyllje të vendit? Pyetja njëmiliondollarëshe që na shqetëson të gjithëve këto ditë të nxehta korri
Zv/ministrja paralajmëron vendosjen e maskave me detyrim: Të mbron deri në 70% Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, deklaroi se vendosja e maskave nga qytetarët shqiptarë në ambiente të m
"Egnatia është greke dhe apokalipsi më elegant se qameti", Balluku rreshton gafat në Kuvend (VIDEO) Ditën e sotme, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku mbajti fjalën në Kuvend, ku iu përgjigj akuzav
"Ka të rinj të shtruar rëndë", Manastirliu apel të fortë shqiptarëve ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka bërë apel shqiptarëve që të bëjnë kujdes nga COVID-19 më shumë se kurrë
E shkarkuan nga detyra, ish-zëvëndës ministrja shpall partinë e re feministe me bikini (VIDEO) Ish-zëvendës ministrja e shkarkuar e infrastrukturës në Ukrainë, Aleksandra Klitina, duket se e ka rimarrë veten nga shk
Ministrja Balluku: Shumë e vështirë të ndjekësh Edin, ka zbuluar talente! Nuk është hera e parë që kryeministri Edi Rama merr lëvdata nga ministret e tij në detyrë. Ditën e sotme një lëvdatë
Po i ecën ters! Kryeministrja daneze shtyn dasmën për të tretën herë! Kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederiksen, mendoi se ajo më në fund e kishte ndarë datën e dasmës, por iu desh ta sh
Kreu i SHISH, Lleshaj e Gjonaj takohen me Olsjan Çelën Komiteti ministror ka zhvilluar një takim larg medias ku i pranishëm ka qenë dhe kryeprokurori Olsjan Çela. Sipas abc
Paradoksi në Shqipëri: MSH deklaron bizneset që mbetet të mbyllura, por janë të hapura Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha sonte se, heqja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore nuk do të thotë se g
Transporti publik nuk i bindet Ramës, ministrja: Dilni në punë! "E kemi thënë që një nga vendimet, të cilat janë marrë është njohja e 100%, nga 43% që ishte deri para pak ditësh, e shp
Shtyhet afati i Garancisë Sovrane, ministrja bën njoftimin e rëndësishëm Afati i aplikimeve për garancinë e parë sovrane është shtyrë deri më 20 qershor. Lajmi bëhet i ditur nga Ministrja e
Maturantët në protestë, ministria: Kemi adresuar problematikat, përgatituni për testin e radhës Zëvendësministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Nina Guga i është drejtuar me anë të një video-mesazhi maturantëve që d
Protesta për provimin, maturantët ulen këmbëkryq para Ministrisë së Arsimit Maturantët vazhdojnë akoma protestën e tyre që nga mëngjesi. Ata kërkojnë rivlerësim të provimit të djeshëm të Maturë
Ish-zv.ministrja sulmon Ahmetajn: Paska rënë tërmet, mos u trembni! Vjen tigri (FOTO LAJM) Ish zv.ministrja e Financave dhe ekspertja e Ekonomisë Irena Beqiraj ka ironizuar ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj.
Ministrja Denaj: Ekonomia në recesion nga pandemia, ja plani i rimëkëmbjes Qeveria i ka ulur ptishmëritë për ecurinë e ekonomisë këtë vit. Sikurse kanë parashikuar institucionet ndërkombëtare, ed
A do të mbyllet sërish vendi, Manastirliu flet për skenarët e mundshëm Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thotë se priteshin shifra të rritura dy javë pas hapjes më të madhe të vendi
Manastirliu jep lajmin e mirë: Kur hapen kufijtë ajrorë dhe detarë me BE Kufijtë do të hapen nga data 1 qershor dhe do të hiqet karantina dy javore për të gjithë personat që vijnë nga jashtë, d
Ish zv-ministrja e PS: S’duhet të ketë më ambasadorë që flasin në emër të popullit shqiptar Ish-zv.ministrja socialiste Irena Beqiraj ka reaguar ashpër në rrjetet sociale duke thënë se në Shqipëri nuk duhet të ke