999 rezultate për

medaljet

Nxënësit e Jahja Kemal, nga Bukureshti u kthyen me 3 vende të para, 8 të dyta dhe 2 të treta Arritjet e reja të nxënësve të shkollës fillore dhe të mesme “Jahja Kemal” në konkursin ndërkombëtar InfoMatrix 2019, në
“Çmenduria” për Lojërat Olimpike “Tokio 2020” Medaljet e sportistëve që do të marrin në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” do të jenë të gjitha të përbëra nga material i r
Xhudistja shqiptare tenton medaljet në Lojërat Olimpike Xhudistja nga Kosova, Erza Muminoviq parakaloi si mbajtëse e flamurit të Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpi
Briken Calja: Jam në pritje për shpërblimin e medaljeve Kampioni i trefishtë i Europës, Briken Calja, flet për vonesën e shpërblimeve për medaljet e fituara në Europian, si dhe
"Mos dyshoni, medaljet e mia janë të pastra" Briken Çalja siguroi 3 medalje ari në Europianin e Bukureshtit, që është dhe arritja më e madhe në karrierën e tij. Në n
Briken Calja fiton të treja medaljet e arit në kampionatin Europian Briken Çalja u shpall kampioni më i ri i Europës në peshëngritje, pasi shkëlqeu në turneun që po zhvillohet këtë fund mu
Italia fiton medaljet e para në PyeongChang Italia ka fituar medaljet e para në Lojërat Olimpike Dimërore të Pyeongchangut Në garën e patinazhit të shpejtësisë 5
E FUNDIT/ Romela Begaj del me doping, humb medaljet Romela Begaj ka dalë pozitive në testin anti-dopingut pas Kupes së Botës ku ajo mori një medalje të artë dhe një të argj
Obama ndan "Medaljet e Lirisë" për herë të fundit si President i SHBA-ve (VIDEO) Përpara se të lerë zyrën e tij Presidenti Obama do të dekorojë një listë të shquar me komedianë, gazetarë dhe civilë me
E pabesueshme/ Medaljet e arit nuk janë nga ari, por... Një medalje ari përfaqëson majën e suksesit sportiv dhe është ëndrra e çdo sportisti të njohur në të gjithë globin. P
Pele shet gjithë karrierën e tij sportive (FOTO) Legjenda e futbollit botëror dhe njëkohësisht i cilësuar si futbollisti i shekullit, Pele, ka vendosur të shesë të gjith
Zbulohet arkiva e Titos, ja çfarë u gjet Komisioni Kombëtar i Serbisë ka hapur sekretin më të madh të Jugosllavisë për 33 vjet. Bëhet fjalë për kasafortën per
Ja trofeu dhe medaljet që do t'i dorëzohen sot Skënderbeut (FOTO) Faqja zyrtare e emisionit televiziv "Procesi Sportiv" ka publikuar këto foto të trofeut të kampionatit të 77 të futbolli
Legjenda Pele shet medaljet, ia dhuron paratë spitalit të fëmijëve (FOTO) Legjenda braziliane e futbollit Pele ka vendosur të nxjerrë në ankand të paktën 2000 sende të ndryshme që i ka përdorur
Doda: Drafti për medaljet po bllokohet pa shkuar në seancë Në një prononcim për mediat, deputetja Mesila Doda denoncoi bllokimin e draftit Doda-Idrizi për medaljet. Sipas saj, Kom
Kur Berisha dhe Rama nuk kursejnë fyerjet... Kryeministri Rama ka marrë fjalën në Parlament pas Berishës, duke risjellë në kujtesë të gjitha akuzat që bënte Sali Ber
Medaljet i imponojnë Ramës realizimin e projekteve të reja (FOTO-LAJM) Kryeministri Edi Rama zhvilloi këtë të shtunë një takim me sportistët ku shprehu mbështetjen e qeverisë por edhe prezant
Fondacioni Vodafone Albania shpërndan medaljet për sportistët e Lojërave Olimpike Speciale U mbyllën pas 4 ditë garash e sfidash sportive, Lojrat Olimpike Speciale 2013. Më të mirëve nga 300 pjesëmarrësit e këty
Artan Lame Artan Lame është publicist dhe koleksionist shqiptar. Ish - Drejtor i Trashëgimisë Kulturore në Ministrinë e Kulturës, i
Vankuver, 5 medaljet e para te arta Atletët nga Sllovakia, Zvicra, Koreja e Jugut, Hollanda dhe Shtetet e Bashkuara kanë fituar medaljet e para t&