999 rezultate për

mbajne

Pamje të rralla, si shqiptarët mbajnë rradhë për të qarë mbi arkivolin e Enver Hoxhës (VIDEO) Sot, më 11 prill, është shënuar 35 vite nga vdekja e diktatorit Enver Hoxha i cili për më shumë se 40 vite drejtoi vendi
Detajet financiare mbajnë peng rinovimin e Strakoshës me Lazion Thomas Strakosha është një ndër portierët më të mirë të Serisë A! Gardiani shqiptar ka qenë shpesheherë protagonist te L
Mbani shënime! Shkencëtarja shqiptare zbulon 14 pikat që do t'a mbajnë larg COVID-19 nga familja juaj Koronavirusi i ri, COVID-19, ka shkaktuar 809,260 të prekur në të gjithë botën dhe 39,563 viktima. Shkencëtarja shqip
Ashtu sic kishte njoftuar, Dortmundi nis stërvitje në mënyrë të vëçantë Erling Haaland nuk mund ta fshehte buzëqeshjen me shokët e tij të ekipit Borussia Dortmund derisa u kthyen në fushën e s
Pedagogia shqiptare: Personat që mbajnë maskë, 5 herë më të mbrojtur nga COVID-19 Mjekët janë të ndarë sa i takon përdorimit të maskave nga popullata si masë mbrojtëse kundër infektimit nga COVID 19.
Shtëpitë në Hollywood mbajnë të gjitha të njëjtën aromë Kur kërkojmë frymëzim apo ekspertizë, kthejmë sytë nga njerëzit e famshëm. Kur kërkojmë ide për dekorin e shtëpisë, nga
Pothuajse të ngjashme, ja si do të jenë uniformat e reja të Barcelonës dhe Realit për sezonin e ardhshëm (FOTO LAJM) "Footyheadlines" ka publikuar uniformat e sezonit të ardhshëm të Barcelona dhe Real Madrid, shkruan Albeu.com. Bëhet
11 imazhet e rënda që do vendosen në paketat e cigareve në Shqipëri (FOTO LAJM) Një vendim i ri është marrë së fundmi përsa i përket paketimit të cigareve. Paketat do të përmbajnë imazhe të rënda dhe
"Nuk e mbajnë kot", mikesha këngëtare e "Zogut të Tiranës" flet për arrestimin e tij (VIDEO) E ftuar së fundmi në emisionin "Vizioni i pasdites", në Vizion plus ishte këngëtarja shqiptare Silvana Dollapi e cila ka
3 muaj nga tragjedia, durrsakët rikthehen në shtëpitë e rrënuara por dyert i mbajnë hapur Dera e apartamentit të Rakip dhe Dile Rekës qëndron gjithmonë hapur. Çifti jeton në katin e dytë të një pallati pesëkatë
Arsyeja e rëndësishme pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë
Madhështore, zbulohet kur do e mbajnë dasmën Armina dhe Shkëlzeni (FOTO LAJM) Prej kohësh përflitej se Armina dhe Shkëlzeni do bënin dasmë këtë vit. Mirëpo Armina e ftuar në "Shiko kush luan" deklar
Seria A i refuzoi, por lojtarët e Milanit do të mbajnë shirit të zi në krah në kujtim të Bryant Lojtarët e Milanit do ta mbajnë nga një shirit të zi në krah mbi fanellë, në kujtim të basketbollistit të ndjerë Kobe Br
Këto ushqime ngadalësojnë plakjen dhe ju bëjnë të dukeni më të rinj Plakja është një pjesë e jetës dhe nuk mund të shmanget. Gjithsesi, ushqimet që ju konsumoni ndihmojnë që këtë fazë të j
Zogu i Tiranës flet nga burgu: Çunat këtu më mbajnë mirë, më pyesin si je rrushi Hermes Nikaj i cili njihet ndryshe edhe si Zogu i Tiranës tashmë ka 5 javë që qëndron në qeli për shkak se akuzohet për
Tre gjyqtare shqiptare me stemën e FIFA-s (FOTO LAJM) FIFA ka bërë përditësimin e listave të saj të gjyqtarëve dhe gjyqtareve të cilët do të mbajnë stemën për vitin 2020 dhe
"Sheikët të mbajnë në pëllëmbë të dorës", Pas Xhemit, Alketa sulmon motrat Vjollca (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu duket se ka vendosur t’u kthejë “borxhin” të gjithë atyre që patën një koment për paraqitjen e saj në “Fes
Si të kontrolloni sa sheqer përmbajnë ushqimet që konsumoni Shijet e ëmbla i joshin të gjithë. Sidomos në periudhën e festave ku është pothuajse e pamundur të shpëtosh nga ëmbëlsir
5 ushqimet që mbajnë nën kontroll çrregullimet hormonale Çrregullimet hormonale mund të jetë një nga shkaktarët që keni shtuar në peshë së fundmi, prandaj duhet të keni kujdes m
Dy yje mbajnë emra shqiptarë, çfarë do të ndodhë në qiell në 2020-n Ka qenë gjithmonë joshëse për njeriun të mësoi për hapësirën. Dhe kur bisedon me një profesoreshë të astrofizikës, të du