E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
999 rezultate për

lubonja

Rama dhe Lubonja 'përplasen' në gazetën italiane, ja çfarë thonë Gazeta italiane “Il Foglio” ka intervistuar kryeministrin Edi Rama dhe analistin Fatos Lubonja lidhur me temën e terrori
Ja çfarë thotë Lubonja për ikjen e shqiptarëve Gjatë këtij viti nga Shqipëria janë larguar vetëm drejt Gjermanisë 6-7 mijë shqiptarë çdo muaj, pra në 10 muaj 60-70 mij
Lubonja: Afera e CEZ përfundoi, asnjë skandal nuk u zbardh Analisti politik Fatos Lubonja ka shkruar se afera e CEZ, e cila u diskutua për kaq kohë , përfundoi një hiç gjë dhe se
Debati i zjarrtë Lubonja - Rama: Sa kohë ka që nuk ke shkuar tek psikoanalisti? Ishte viti 2002, kur Rama dhe Lubonja nga bashkëpunëtorë u ndanë nga njëri-tjetri secili në punën e tij. Lubonja si g
“Prince Claus” për Fatos Lubonjën Gazetari shqiptar Fatos Lubonja është nderuar me çmimin “Prince Claus” në Holandë. Ai është një ndër dhjetë laureatët e
Lubonja: Rama-Vucic meetings, just a show and a facade Meetings between Albanian Prime Minister Edi Rama and Serbian Aleksandar Vucic are mere facade to legitimize their power
Lubonja: Takimet Rama-Vuçiç, vetëm fasadë Takimet mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe atij serb Aleksandar Vuçiç janë thjesht fasadë për ta legjitimuar pushte
Lubonja: Rama si krokodil që ka vetëm gojë Analisti Fatos Lubonja ka bërë nbjë përshkrim të personalitetit të Edi Ramës, duke thënë se ai i ngjan si një krokodil q
Lubonja: Rama i çmendur, i ka ikur fiqiri Analisti i njohur Fatos Lubonja ka “goditur” ashpër Edi Ramën, teksa ka komentuar ndryshimet që po bën kreu i qeverisë n
Lubonja është i bindur se Ramës i ka ikur fiqiri Hyrja e godinës së Kryeministrisë ka pësuar një ndryshim, gjë e cila ka shkaktuar mjaft reagime në media dhe rrjete soci
Lubonja: Refuzimi i Speciales forcon idenë se Kosova është shtet i dështuar Analisti Fatos Lubonja thotë se është e qartë se shumica e atyre që nuk e pranojnë një Gjykatë Speciale nuk e kanë ndërg
Lubonja: Nga “Opinion” u largova për parime, jo për para Publicisti Fatos Lubonja shprehet se nga emisioni “Opinion” nuk ka ikur për para, por për parime. Sipas Lubonjës, “Op
Edhe Lubonja sulmon Ramën: Sillet si babai i të gjithë shqiptarëve (VIDEO) Analisti Fatos Lubonja kritikon sjelljen e kryeministrit Edi Rama për ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në Kumanovë.
Lubonja: Ahmeti dhe Thaçi teatër politik me shqiptarët "Shqiptarët e Maqedonisë tashmë duhet ta kuptojnë se liderët e tyre, të cilët shpeshherë e kanë tundur flamurin e nacion
Lubonja: Islami, fe e paqes (VIDEO) Analisti Fatos Lubonja ka komentuar ngjarjen në Teksas, ku kishte një event anti-islam. Lubonja thotë se eventi ishte
Lubonja kritikon Blushin: Si të dalim nga kjo gjendje? (VIDEO) Analisti Fatos Lubonja ka replikuar me Ben Blushin, lidhur me shkrimin e tij për “vdekjen e Rilindjes”. Lubonja thotë
Fatos Lubonja 'denoncon' ndërtimin e tre pallateve në emisionin e tij (VIDEO) Ndërtimet pa leje, sidomos në Tiranë është një nga temat e preferuara të Fatos Lubonjës. Ai, prej vitesh tashmë ka de
Fatos Lubonja: Edi Rama ka marrë rolin e babait të kosovarëve, kënga “Kuq e zi je ti” e tmerrshme Fatos Lubonja në një shkrim publikuar në “Panorama” ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se përdor një gjuhë të trefishtë m
Lubonja kritik ndaj Fevziut: "Opinion" jo i pavarur, librat i bën nxitimthi Fatos Lubonja ka shokuar me lëvizjen që kreu kohët e fundit dhe se çfarë opinioni kishte ai për Blendi Fevziun. Me ide t
Lubonja braktis "Opinion"-in, i riu kërcënon se do të hidhet nga kati i pestë (FOTO LAJM) Analisti i njohur Fatos Lubonja nuk do të jetë më pjesë e panelit të emisionit televiziv "Opinion" pasi që sot e tutje d