999 rezultate për

lipjan

Gjenerali Wesley Clark shpallet qytetar nderi i Lipjanit Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili e udhëhoqi fushatën e NATO-s kundër Serbisë në vitin 1999 do të shpallet qyteta
Burgu i Lipjanit, drogë nëpërmjet topit të tenisit Një gardian i burgut të Lipjanit ka gjetur një sasi droge të fshehur në top tenisi. Policia e Kosovës ka raportuar dje n
Kërkohen hetime për dhunën në burgun e Lipjanit Kryeinspektori i Inspektoratit të Ministrisë së Drejtësisë, që është me mandat për kontroll të Qendrës Korrektuese të Ko
Zgjedhjet serbe mbahen në 28 lokacione Komisioni Zgjedhor Republikan i Serbisë ka përcaktuar që në Kosovë zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale të organizoh
Serbët e Kosovës të përfaqësuar mirë në negociata Ministri i Pushtetit Lokal, Slobodan Petrovic, pas një takimi që pati me kryetarin e komunës së Lipjanit, Shukri Buja th
KEK i shkëput dritat Komunës, Komuna i mbyll zyrat KEK-ut Korporata Energjetike e Kosovës dhe Kuvendi Komunal i Lipjanit ia kanë treguar muskujt njëri-tjetrit në "betejën" ku duh
Vëzhgues vendorë e të huaj mbikëqyrin rivotimin Komisioni Qendror Zgjedhor të enjten akreditoi vëzhguesit për rivotimin në Drenas, Skenderaj dhe Deçan dhe pjesërisht në
KQZ miraton planin operacional për rivotim Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka miratuar të mërkurën planin operacional për procesin e rivotimit me 9 janar në
KQZ: PDK fiton Prizrenin dhe Lipjanin Partia Demokratike e Kosovës (PDK) është fituese në zgjedhjet e raundit të dytë të p
"Demokracia ne Veprim": PDK udheheq ne Prizren dhe Lipjan “Demokracia në Veprim”, ka publikuar rezultatet paraprake të zgjedhjeve në dy komunat në
KQZ: Ne Prizren votuan 40.62 %, ne Lipjan 57.08 % Kryetarja e KQZ-së, Nesrin Lushta, në konferencën e fundit për media ka bërë të ditu
PDK e LDK ne Lipjan akuzojne njera – tjetren per kercenime Në komunën e Lipjanit për rivotim janë hapur me kohë të gjitha 26 qendrat e votimit, nd&eu
PDK e LDK ne Lipjan akuzojne njera – tjetren per kercenime Në komunën e Lipjanit për rivotim janë hapur me kohë të gjitha 26 qendrat e votimit, nd&eu
"Demokracia ne Veprim”: Proces i rregullt votimi ne Prizren dhe Lipjan Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, i cili po vëzhgon rivotimin e sotëm të balot
Sonte perfundon fushata parazgjedhore ne Prizren dhe Lipjan Fushata zgjedhore për kryetar komune të Prizrenit dhe Lipjanit përfundon sot në mesnatë. Kë
PDK dhe LDK neser fillojne fushaten per Prizrenin dhe Lipjanin Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës fillojnë nesër fushatën parazgjed
Rivotimet ne Prizren e Lipjan me 31 janar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që rivotimet për kryetar komune në Prizren dhe Lipjan të
KZAP propozon rivotim ne Prizren, Gjilan e Lipjan Komisioni Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (KZAP), në seancën e mbajtur sot, ka udhëzuar Komision
KQZ anulon rreth 600 vota ne Prizren dhe Lipjan Komisioni Qendror i Zgjedhjeve anuloi rreth 600 vota në vendvotimet në Lipjan dhe Prizren pasi ka konstatuar s
LDK - AAK, koalicion edhe ne Lipjan Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë realizuar marrë