999 rezultate për

kryetare

LDK gati për zgjedhje të parakohshme LDK me anë të një komunikate ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja me Kryetarët e Degëve të LDK-së, ku sipas saj u v
Koço zbardh shifrat e frikshme: Kaq para duan Rama dhe Basha që të të fusin në listë Koço Kokëdhima ka zbuluar sëfundmi shifrat qe duhet të paguajë një person tek kryetarët e partive që të futët në listat
BESA e Kasamit zgjedh kryesinë, katër nënkryetarë Lëvizja Besa mbërmë mbajti mbledhjen e parë të Kuvendit Qëndror, ku me vota unanime u miratuan pikat e rendit të ditës.
Ja emrat e kryetarëve të degëve të Aleancës nga Likova deri në Strugë Këshilli Qendror i Aleancës për Shqiptarët për përgatitjen e Kongresit të parë të ASH-së, javën e kaluar me sukses e ka
Ministria ofron luks për takimin e kryetarëve të Komunave të Kosovës Hoteli me 5 yje, pishina, dhomat super-luksoze, banjo me kristale swarowski, janë vetëm disa nga kënaqësitë që një numër
Këta janë tre nënkryetarët e rinj të Kuvendit të Maqedonisë Kuvendi i Maqedonisë ka zgjedhur tre nënkryetarët, pa ndonjë diskutim shtesë. Kandidatët e votuar janë Goran Misovski
Caktohen dy seanca plenare, zgjidhen nënkryetarët e Kuvendit Kuvendi i Republikës së Maqedonisë pas mospasjes dyjavore të aktiviteteve plenare për shkak të udhëtimeve zyrtare të dep
“Konferenca e Kryetarëve” pritet t’ia marrë disa kompetenca Kryesisë së Kuvendit Një trupë e re vendimmarrëse do të krijohet në Kuvendin e Kosovës, në rast se drafti aktual i Rregullores së Kuvendit të
Kryetarët e Apelit, Penales dhe Gjykatës së Lartë pjesë e trupit reformues në gjyqësi Personat e parë të Gjykatës së Lartë, të Apelit dhe të Penales në Shkup do të jenë pjesë e një këshilli që do të merret
Qendrat e VV-së duan kthimin e anëtarëve të dorëhequr U kërkua që zgjidhja e problemeve të bazohet në statutin e Lëvizjes Vetëvendosje Njëzet e shtatë përfaqësues të Qendrave
Monika rikthehet në Skrapas dhe flet sikur të mos kishte qenë kurrë në qeveri (VIDEO) LSI ka filluar riorganizimin e partisë duke zhvilluar takime me strukturat e saj në rrethe të ndryshme. Kryemadhi e ka n
E FUNDIT/ Lu i shkon në zyrë Kryeprokurores së re Pas zgjedhjes së saj me 69 vota në Kuvend, prokurorja Arta Marku pritet të zhvillojë një takim me ambasadorin e SHBA-së,
KQZ-ja certifikoi rezultatet për kryetarë të 12 komunave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot certifikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të raundit të dyte për kryetarë të
Në këtë datë kryetarët e rinj të komunave ia nisin punës Kryetarët e komunave të Kosovës, të cilët kanë marrë besimin e qytetarëve në zgjedhjet e fundit lokale, pritet t’ia nisi
Mimi Kodheli rrëfen të pathënat: Rama mu lut të bëhesha nënkryetare "U kontaktova nga Edi Rama dhe pas disa muajsh insistimi të tijin për tu bërë nënkryetare e Bashkisë së Tiranës, vendosa
Zgjidhen kryetarët e rinj të gjykatave Kryetarët e shumë gjykatave në vend janë zgjedhur para se të fillojë reforma e paralajmëruar në drejtësi. Këshilli i Gjy
Sot mësohen emrat e kryetarëve të Prishtinës, Prizrenit, Rahovecit e Dragashit Sot në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), në orën 10:00 do të fillojë rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedh
Kryetari i OVL-UÇK reagon ndaj deklaratave të kryetares së Gjykatës Speciale Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova ka folur në vizitën e saj të parë në Prishtinë rreth procedurave t
Fatmir Dehari u dhuron flamuj gjigantë kryetarëve të bashkësive lokale Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari ju ka dhuruar disa flamuj gjigantë kuq e zi kryetarëve të bashkësive loka
Teuta Arifi priti sot kryetaren e Haraçinës Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, sot priti në takim kryetaren e Haraçinës, Milikije Halimin. Në këtë taki