999 rezultate për

komuniste

E dhimbshme, vajza sheh për herë të parë foton e babait të pushkatuar nga komunistët Kjo i ngjan një historie tipike të regjimeve komuniste me vrasje dhe zhdukjes njerëzish që u binte radha të shpalleshin
Plas sherri në Kuvend, Nënë Tereza ishte anëtare e Partisë Komuniste? Gjatë diskutimit në lidhje me festën zyrtare të 4 shtatorit në kuadër të lumturimit të Nënë Terezës, mes deputetëve të P
Rama tregon kohën kur ishte në PD: Ika se nuk doja komunistët Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer një episod të shumë viteve më parë kur kishte hyrë në PD, ditëte para të krijimit të sa
Del dokumenti ku Ramiz Alia pranonte se komunistët ishin përçarës Ish-kreu i arkivës në Ministrinë e Brendshme Kastriot Dervishi ka publikuar një dokument të rrallë në të cilën Ramiz Ali
Nusja e Enverit rrëfen sekretet e kupolës komuniste: Nexhmija dhe Ramizi bënin ligjin Liliana Hoxha, nusja e djalit të Enver Hoxhës vijon të përbëjë lajm me dëshmitë e saj mbi mënyrën se si përplaseshin kla
Berisha i nxjerr të palarat Ramës: Më the do të var të gjithë komunistët Vazhdojnë replikat e nxehta në Kuvendin e Shqipërisë. Edi Rama dhe Sali Berisha nuk kanë kursyer akuzat dhe replikat në
Komunistët nuk heqin dorë: Lavdi shokut Enver Hoxha! (FOTO LAJM) Me rastin e Ditës së Çlirimit të vendit, mbështetësit dhe nostalgjikën për ish-diktatorin Enver Hoxha janë mbledhur në V
Largimi i Ruçit, drafti i PD parashikon tri vite burg për këta persona Demokratët po finalizojnë projekligjin e dekomunistizimit, i konceptuar mbi tri shtyllat kryesore: ndalimin e propagandë
Nuk mjaftonte vrasja, Enver Hoxha i fshinte edhe nga fotot figurat e njohura të historisë Një ndër format e kontrollimit të figurave të rëndësishme në kohën e diktaturës ishte dhe fshirja e tyre nga çdo dokumen
Deklarata tronditëse: Masakra komuniste e nëntorit 1944 u urdhërua nga një jugosllav Historiani Kastriot Dervishi ka nxjerrë sërish fakte tronditëse nga periudha komuniste. Ai ka deklaruar se masakra e
Enver Hoxha ishte xheloz për Nexhmijen! Zbardhet vendimi që habiti komunistët Enver Hoxha dhe Nexhmije Hoxha në kohën e tyre, atë të diktaturës ishte çifti më i lakmuar dhe marrëdhëniet mes tyre gji
INTERVISTA/ Media austriake i kujton të shkuarën komuniste të Gramoz Ruçit, Rama i quan broçkulla Gazeta austriake "Der Standard" ka zhvilluar një intervistë me Kryeministrin Rama, të cilin e kanë pyetur për proceset i
Vajza e Topallit shpërthen kundër komunistëve: Gjaku s’bëhet ujë! Vetëm një ditë një pas cermonisë përkujtuese së Pezës dhe shfaqja e veteranëve me portretin e Enver Hoxhës ka reaguar as
Nisma e Ramës, çfarë do të ndodhë me dekoratat e komunistëve Nisma e dikurshme e kryeministrit Rama dhe deputetit te PS-së, Taulant Balla për rishikimin e gjithe medaljet dhe dekora
Paloka ironizon Tom Doshin: Qëkur i urren ti komunistët? Demokrati Edi Paloka ka komentuar me anë të një postimi në Facebook reagimin e Tom Doshit per prishjen e shtëpisë së Her
Demokrati shpërthen ndaj PD: Parti e shitur, rikthyet komunistët në qeveri Ish-drejtuesi i Departamentit për të Përndjekurit në PD, Tomor Alizoti me anë të një statusi në Facebook ka shpërthyer n
Zbardhet detajet, si regjimi i Enver Hoxhës vrau 6 mijë shqiptarë Debate të shumta ka lidhje me viktimat e kohës së komunizmit në Shqipëri. Studiusi Kastriot Dërvishi me anë të një st
A e dini se SHBA po planifikonte të shkatërronte Shqipërinë komuniste? A e dini se SHBA kishte plan të zhdukte nga “faqja e dheut” Shqipërinë komuniste? Studiuesi Erald Kapri, pdagog i Ko
Sulmuan Kadarenë, gazetari ironizon Demaliajn, Nanon dhe Palluqin Gazetari dhe publicisti, Çerçiz Loloçi ka postuar një shkrim të tijin në Facebook ku ka ironizuar ata që kanë sulmuar Is
New York Times: Si e futi Shqipëria komuniste Kinën në OKB Para 40-vjetёsh Shqipёria ishte nё qendёr tё vёmendjes botёrore pasi kishte pa