999 rezultate për

instituti

Instituti Hidrometeorologjik: Ja gjendja e lumenjve në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar përmes një komunikate për gjendjen e lumenjve në tërë Kosovën. Si
Zbulohet harta e ISIS për sulmet në Evropë, ja çfarë planifikohet (FOTO) Instituti për Studimet e Luftës (ISW), ka zbuluar një hartë të re trishtuese, ku dyshohet se ISIS është duke planifikuar
Studimi / Ja si kopjojnë studentët në Kosovë Kopjimi është problem i madh në sistemin arsimor të Kosovës. Afro 80% e studentëve, të cilët janë anketuar në një studim
Totozani zgjidhet anëtar i Bordit Botëror të Institutit Ndërkombëtar të Ombudsmanëve (IOI) Avokati i Popullit, Igli Totozani, u zgjodh anëtar i Bordit Botëror të Institutit Ndërkombëtar të Ombudsmanëve (IOI). Ky
20 banorë të Institutit Bujqësor kërcënojnë se do hidhen nga pallati Për shkak të mungesës së energjisë elektrike, 20 banorë të ish­-konvikteve të Institutit Bujqësor në Tiranë kërcënojnë s
Duke reacts to OSCE's report: I will ask for justice From the podium of the Parliament, Agron Duka has responded harshly to OSCE's concerning allegations of criminal groups.
Fazliu: PDSH ndërtoi Institutin, BDI e shkatërroi (VIDEO) Deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare, Bekim Fazliu, ka lëshuar kritika në adresë të Bashkimit Demokratik për Integri
Shiu freskon Kosovën (VIDEO) Pas ditëve me vapë, Prizreni dhe Gjakova sot janë freskuar nga reshjet e shiut, që kanë rënë për reth një orë, njofton K
Studim/ Pijet e gazuara të dëmshme gjatë agjërimit Pijet e gazuara sipas ekspertëve mjeksorë janë shumë të dëmshëm nëse do të konsumohen në periudhën e agjërimit, gjatë if
USA: Elections must be certified as soon as possible The United States congratulated all citizens who exercised their democratic right to vote in the elections of June 21st.
Sondazhi: Rama, lideri më i besueshëm, Basha ka bërë progres Një tjetër sondazh është realizuar në prag të zgjedhjeve lokale të 21 qershorit. Instituti Piepoli ka saktësuar disa
Diplomati Feith vjen papritur në Shkup Pa asnjë lajmërim paraprak, diplomati Pieter Feith ka mbërritur dje në Shkup dhe i ka ftuar për t’i dëgjuar përfaqësues
EU urges Kosovo to create the Special Court European Union through the spokesperson of the Foreign Policy chief, Federica Mogherini, Maja Kocijancic, sent a clear m
Artan Didi resigns as Director General of State Police The Director General of State Police has resigned. In a press release, Artan Didi explains the reasons for doing so. "Wh
Studim/ A është kafeja mbrojtëse ndaj kancerit të lëkurës?! Katër filxhanë kafe në ditë ul rrezikun e kancerit të melanomës së lëkurës, ky është një sugjerim sipas një studimi amer
Banorët e Institutit në protestë për ndërprerjen e energjisë Sa i takon problemit të ndërprerjes së energjisë elektrike, sot banorët e zonës së Institutit kanë protestuar njëzëri. B
Në Institutin Onkologjik mungojnë citostatikët dhe barnat Furnizimi me barna në Institutin Onkologjik ka rënë ndjeshëm që nga 15 janari. Vetë pacientë i sigurojnë ato me vështirë
Basha-Veseli: Institutions face huge challenges Mayor of Tirana Lulzim Basha praised the maturity shown by Kosovo's political class to the constitution of new instituti
Jahjaga and Naco discuss rule of law, corruption President of the Republic of Kosovo, Atifete Jahjaga, met today with the Albanian Minister of Justice, Nasip Naco. Ja
Shiu dhe dëbora nisin sërish në Prishtinë Pas disa ditëve të mira e me kohë të kthjellët, moti në Kosovë u ndryshua sërish. E diela, gdhiu me reshje shiu dhe dëbo