999 rezultate për

hiqet

McGregor kërkon t'i hiqet titulli Khabibit nëse nuk pranon të përballet me të Luftëtari irlandez i UFC-së, Conor McGregor është rikthyer të flas për takimin e mundshëm të tij me Khabib Nurmagomedovi
Skandali me fondet për fëmijët, dorëhiqet qeveria holandeze Kabineti qeveritar holandez ka dhënë dorëheqjen pas skandalit se zyra e taksave të vendit ndoqi gabimisht mijëra familje
Hiqet ora policore në Kosovë, lehtësohen masat antiCOVID Ora policore do të hiqet në të gjitha komunat e vendit. Do të zgjatet orari i punës për lokalet e gastronomisë. Po ashtu
Pak ditë para zgjedhjeve, dorëhiqet ministri i Ekonomisë në Kosovë Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit në Kosovë, Blerim Kuçi ka dhënë dorëheqjen. Kuçi ka njoftuar kryeministrin Avdulla
Trump s'ka ndërmend të dorëhiqet Presidenti Donald Trump nuk e ka ndërmend të japë dorëheqje, ka thënë këshilltarët e Shtëpisë së Bardhë. Këtë e kanë
Tërhiqet Trump, nënshkruan paketën e ndihmës prej 2.3 trilion dollarë Presidenti amerikan Donald Trump ka nënshkruar paketën e ndihmës për pandeminë dhe buxhetin duke evituar mbylljen e pjes
Operacioni në këmbë, Federer tërhiqet nga turneu "Australian Open 2021" Roger Federer duket se nuk do mund të paraqitet në turneun e "Aurstralian Open" pas operacionit që ka pasur në këmbën e
Alaba kërkon shumë, Real Madridi tërhiqet nga gara David Alaba ka vendosur të largohet nga Bayern Munich në fund të këtij sezoni, duke mos pranuar rinovimin e kontratës, p
Të rinjtë e FRPD protestë para Kryeministrisë: Të dorëhiqet Lleshaj! Të rinjtë e FRPD-së po zhvillojnë një marshim-protestë për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga ana e efektivëve të P
Jo vetëm në "Përputhen", Atdheu tregon publikisht se nuk i hiqet Ana nga mendja (FOTO LAJM) Kur të gjithë menduam se Ana dhe Fatjoni do ishin çifti i parë i “Për’puthen” për këtë sezon, gjërat morën një rrjedhë t
Zgjerohen hetimet për vdekjen e Maradonës, do t'i hiqet zemra për autopsi Autoritetet në Argjentinë janë duke u përpjekur që të zbulojnë detajet e vdekjes se idhullit argjentinas, derisa sot thu
Festimi në nder të Maradonës, Koeman: Messit duhet t’i hiqet kartoni i verdhë Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman beson se La liga duhet të ja heq kartonin e verdhë Lionel Messit që e mori në ndesh
Blendi Klosi nuk tërhiqet: Valët e muzikës përhapin COVID-19! Ministri i Turizmit, Blendi Klosi e ka mbështetur sërish deklaratën e bërë se “valët e muzikës përhapin virusin”. K
Për nder të Maradonës, propozohet të hiqet numri 10 në fanellat e ekipeve Mbrëmë, në moshën 60 vjeçare ka ndërruar jetë legjenda e futbollit, Armando Diego Maradona. Trajneri i Olympique Mars
Dorëhiqet gjyqtarja, shtyhet sërish seanca për Valdrin Pjetrin Seanca për shqyrtimin e kërkesës për pushimin e hetimeve ndaj Valdrin Pjetrit është shtyrë për të dytën herë. Mësohe
Trump nuk tërhiqet: Këto zgjedhje ishin të manipuluara! Presidenti në detyrë i SHBA-së, Donald Trump nuk tërhiqet nga deklaratat e tij për manipulimin e votave të zgjedhjeve pr
Putin është sëmurë dhe do tërhiqet? Reagon Kremlini Kremlini ka mohuar mundësinë që Vladimir Putin të jetë duke planifikuar të largohet pas zërave se presidenti rus mes pre
E ardhmja me Mercedes, fjalët e Hamilton gëzojnë tifozët e Ferrarit Lewis Hamilton vijon të dominojë Formula 1, por vazhdimësia e këtij “sundimi” mund të jetë drejt fundit. Ky sezon ës
Mbretëresha e Anglisë planifikon t’ia kaloj kurorën Princit Charles Mbretëresha e Anglisë do të tërhiqet vitin e ardhshëm dhe do t’ia kalojë pushtetin Princit Charles, ka pohuar një eksper
Tërhiqet Macron: E kuptoj tronditjen e myslimanëve mbi karikaturat e profetit Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se ai i kupton ndjenjat e muslimanëve të cilët janë të tronditur nga shfaqja e