999 rezultate për

guri

Kujt i frikësohet? Ivanka Trump merr masa të rrepta sigurie (FOTO LAJM) Si vajza më e madhe e Donald Trump, 38-vjeçarja shpesh është portretizuar negativisht në publik për shkak të paraqitjeve
Dëme nga tërmeti? ǒduhet të bëni për t’u kompensuar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare iu bën thirrje të gjithë qytetarëve që janë prekur nga tërmeti dhe kanë dëmtime në b
AMF: Kush paguan sigurim për shtëpinë të kërkojë inspektim nga kompanitë nëse ka dëmtime Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka reaguar pas tërmetit të datës 26 nëntor duke i rikujtuar të gjithë pronarëve të s
Mbaron mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare: Çfarë u fol Presidenti Ilir Meta mbajti sot mbledhjen e Këshillit të Sigurimit Kombëtar, mnbledhje e cila zgjati 60 minuta. Në mb
Meta mbledh nesër Këshillin e Sigurisë Kombëtare Presidenti Ilir Meta do të mbledhë nesër Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Lajmin e bën me dije zëdhënësi i Presidenrit
S’do ta besoni sa para harxhon në muaj Kylie Jenner në siguri Kylie Jenner harxhon një sasi të madhe parash për sigurinë. Sipas babait të saj, Caitlyn Jenner, Kylie shpenzon rreth
Sazan Guri tregon 7 arsye pse nuk ka rrezik nga tërmeti në Tiranë: Flini të qetë! Gjeologu dhe ambientalisti Sazan Guri ka renditur 7 arsye se pse sipas tij banorët e kryeqytetit nuk duhet të kenë frikë
Tërmeti i frikshëm, i vendoset shiriti i sigurisë 173 banesave të dëmtuara në Laç Tërmeti i fuqishëm i mëngjesit të së martës, ka shkaktuar dëme të shumta materiale kudo në vend. Në Laç shumë pallate
Rrëzohet gjithçka, kamerat e sigurisë nxjerrin dimensionin tragjik të tërmetit (VIDEO) Tërmeti i mëngjesit të sotëm është kthyer në një tragjedi për Shqipërinë. Kjo pasi bilanci i viktimave ka shkuar në 1
Forcat e Sigurisë së Kosovës janë nisur drejt zonave të dëmtuara nga tërmeti Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar lidhur me tërmetin që ka goditur Shqipërinë dhe Kosovën. Thaçi përmes nj
Kështu i shpenzojnë pagat familjet zvicerane Të ardhurat përbëhen nga pagat (6,320 CHF; 64%), të ardhurat e pavarura (CHF 984; 10%), të ardhurat nga investimet (CHF
S’ka vend më të sigurt se Zvicra, ja arsyet Për vitin 2020, Libia, Somalia, Sudani i Jugut dhe Republika Qendrore e Afrikës janë vendet më të rrezikshme për të vizi
Punësim në OSHEE e spitale, Gjykata shpall vendimin për grupin "Bajri" Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masat e sigurisë për anëtarët e grupit “Bajri”. Gjykata ka dhënë masën “Arrest me
Plas vjedhja e makinave në Tiranë: Markat, zonat dhe pronarët e “preferuar” të hajdutëve Automjetet luksoze në Tiranë, vijonë të jenë objektiv i grabitësve. Sipas shifrave të Policisë së Shtetit vetëm gjat
5 anëtarë të grupit “Bajri” dalin sot para Gjykatës Pesë anëtarë të grupit “Bajri të cilët kanë një vit që janë të arrestuar do të dalin sot para gjykatës për heqjen e masë
Kishin kapur OSHEE-në, kush janë të arrestuarit për grupin Bajri Gjykata ka dhënë 10 masa të reja sigurie në ngarkim të pjesëtarëve të grupit kriminal "Bajri", ku 9 prej tyre janë ekzek
Mes tyre e dashura e Beharit, 10 masa të tjera sigurie për grupin "Bajri" 10 masa të reja sigurie janë vendosur sot nga Gjykata në ngarkim të pjesëtarëve të grupit kriminal “Bajri”, ku 9 prej ty
Serbia dhe Rusia "dolli" për suksesin e tyre në parandalimin e anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq sot në Moskë ka deklaruar se Serbia po vazhdon luftën e saj për të v
Spiuni rus kapet duke i dhënë para një agjenti serb (VIDEO) Presidenti serb Aleksandar Vuçiç dha urdhër për nisjen e një hetimi këtë të mërkurë (20 nëntor), lidhur me një video që
Protestuesi në Irak sjell luanin e stërvitur që të luftojë më qentë e policisë Një i ri irakian ka gjetur një mënyrë interesante për t’u rezistuar forcave të sigurisë që kanë shtypur protestat antiqe