999 rezultate për

greke

Zbulohet "truri" i trafikantëve të drogës shqiptare. Në krye një grua greke Lidhur me një sasi të konsiderueshme droge e cila është sekuestruar nga policia greke, hetimet kanë hedhur dritë duke zb
Mediet Greke: Platforma e shqiptarëve po sfidon sllavomaqedonasit Mediet greke kanë komentuar situatën politike që është krijuar në Maqedoni për krijimin e qeverisë së re. Edicioni o
Ja çfarë shkruajnë mediat greke për trenin serb Për trenin serb që donte të futej në Kosovë kanë shkruar të gjithë mediat, e sigurisht dhe ata greke. Gazeta e njohur
Kapen dy makina plot me kanabis në Greqi, vinte nga Shqipëria Policia greke ka kapur dhe sekuestruar dy makina të mbushura me një sasi të madhe kanabisi në qytetin e Janinës. Aksi
Presidenti grek: Insistimi për emrin "Maqedoni" është falsifikim i historisë greke Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavllopullos, në fjalimin e tij përpara Akademisë së Greqisë për Mbrojtje, ka thënë se in
GREQI/ 45 vjeçari shqiptar bën për spital djalin, policia e vë në pranga Një shqiptar ka bërë për spital fëmijët e tij, por më pas policia greke e ka vënë në pranga. 45 vjeçari shqiptar i cili
Pangallos: Rama ecën me kokën e Erdoganit, Xhufi: Ai të shpjegojë tri anijet me naftë kontrabandë në Durrës Ish-kryediplomati grek, Teodoros Pangalos e cilësoi si të ndikuar nga Turqia kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama duke bë
Sulm terrorist në Athinë, qëllohet me kallashnikov roja i selisë së PASOK (VIDEO & FOTO) Një sulm terrorist ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Athinë, ku persona të armatosur qëlluan me kallashnikov kun
Janullatos: Grekët pinin kafe kur shqiptarët u mblidhnin ullinjtë (VIDEO) Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë Anastas Janullatos dënon ashpër luftën në Siri, ndërsa ngre pik
Moti i keq në kampet në Greqi, refugjatët marrin rrugët drejt Shqipërisë Numri refugjatëve që hyjnë nga Greqia drejt Shqipërisë është rritur. Refugjatët nga Siria, India, Pakistani dhe Afga
Tërbohen mediat fqinje, ushtarët shqiptarë në ushtrinë greke postojnë foto duke formuar shqiponjën Një foto e disa ushtarëve shqiptarë në radhët e ushtrisë greke, që shihen teksa kanë bërë me duar shqiponjën simbol të f
Kapet kamioni me drogë shqiptare, policia përçan bandën greke Sa i takon një operacioni zhvilluar dy ditë më parë për kapjen e një kamioni me drogë në Igumenicë, policia greke ka zba
"Greqia nuk është serioze për të diskutuar çështjen e emrit të Maqedonisë" Robin O'Neill, mediatori i parë në kontestin greko-maqedonas, ka thënë se komenti i shëfit të diplomacisë greke Nikos Ko
Operacion antidrogë i policisë greke dhe gjermane, në pranga katër shqiptarë Katër shqiptarë dhe dy grekë kanë përfunduar në pranga në Greqi, në sajë të një aksioni antidrogë. 213 kg kanabis, të fs
Sekuestrohen 206 kg kanabis pranë kufirit shqiptar, 3 grekë në pranga Tre shtetas grekë janë vënë në pranga, pasi posedonin 206 kg kanabis, e cila është sekuestruar pranë kufirit shqiptar.
Zbardhen detaje të reja për “Eskobarin e Ballkanit”, si u zbulua përmes një sms-je Janë zbardhur detaje të reja të dosjes së Klemend Balilit dhe identifikimit të tij në krye të organizatës kriminale që m
Rivalitet mes bandave të drogës, policia zbardh ekzekutimin e shqiptarit në Greqi Autoritetet greke kanë zbuluar detaje nga vrasja e një shqiptari tre vite më parë, ku urdhërues ka qënë po një shqiptar.
DOSJA/ Balili bashkë me biznesmenët grekë do trafikonin drogën në kamionin me portokaj Detaje të reja janë hedhur në dritë lidhur me dosjen e të shumëkërkuarit Klement Balili, ku në një rast ka trafikuar dro
Negociatat me KE, Kotzias vë kusht minoritetin dhe drejtësinë Pavarësisht faktit se gjatë javëve te fundit raportet me Tiranën zyrtare kanë qënë të tensionuara, ministri i Jashtëm gr
Iu prish makina në mes të rrugës, shqiptarët braktisin 60 kg marijuanë në Patra Diçka më shumë se 60 kilogramë marijuanë u gjetën sot në një makinë të braktisur në zonën e Patras në Greqi. Sipas p
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".