999 rezultate për

furnizimi

Linjë e re e furnizimit me ujë nga Depo e Tiranës për banorët e Njësisë Nr. 2 Shërbimi i furnizimit me ujë të pijshëm i banorëve të Njësisë Nr. 2 në kryeqytet pritet që të përmirësohet ndjeshëm falë
Veliaj: Dyfishojmë furnizimin me ujë të Tiranës Në vijim të vizitës së tij në Holandë për të ndjekur Javën Ndërkombëtare të Ujit që u mbajt në Amsterdam, kryetari i Bas
Bashkia Tiranë ndërton rrjet të ri ujësjellësi në zonën e Kodrës së Priftit Në zonën e Kodrës së Priftit po zbatohet një projekt tjetër investimesh kapitale nga ana e Bashkisë së Tiranës për të rr
Termokos tregon nëse do të lëshohet ngrohja pas 3 ditësh Termokos i ka bërë përgatitjet e fundit për të filluar me sezonin e ngrohjes në qytetin e Prishtinës gjatë gjashtë muajv
SHBA kërkon të ndalohet furnizimi me naftë i Koresë së Veriut Situata mes Koresë së Veriut dhe Amerikës tashmë duket se është vetëm një grimë larg luftës. Shtetet e Bashkuara kanë
Tatimet: Si do të përcaktohet vendi i furnizimit të TVSH-së për shërbimet e kryera Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar për mënyrën se si do të përcaktohet vendi i furnizmit të TVSH-së, lidhur
Miratohet plani i biznesit, i hapet rrugë furnizimit të Tiranës me 24 orë ujë të pijshëm Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi me 31 vota pro planin e biznesit të hartuar nga ekspertët më të mirë të Bashkisë së
Rrjet i ri për furnizimin me ujë të 120 mijë banorëve në zonën e ish-bllokut Rreth 120 mijë banorë të zonës së ish-Bllokut dhe të Tiranës së Re do mund të furnizohen në mënyrë të rregullt me ujë të
Temperaturat e larta, OSHEE masa për furnizimin me energji elektrike Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, bën të ditur se po ndjek me vëmendje situatën e furnizimit me energji e
Emergjenca nga thatësira, Veliaj: E gjithë flota e mjeteve në shërbim të qytetarëve për furnizimin me ujë Në situatën e emergjencës për shkak të temperaturave të larta dhe thatësirës, ekipet e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë dh
SHBA fillon furnizimin me armatim të kurdëve në Siri Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se kanë filluar furnizimin me armatim të luftëtarëve kurdë në Siri.
Tirana sonte pa ujë e nesër pa drita, ja zonat që do preken Ujësjellës Kanalizime në Tiranë bën të ditur se për shkak të një remonti në rrjetin shpërndarës, zona e Yzberisht, Unazë
Veliaj: Zgjidhje për furnizimin me ujë të 300 mijë banorëve të kryeqytetit Furnizimi me ujë të pijshëm për rreth 300 mijë banorë të kryeqytetit po merr zgjidhje. Pas zëvendësimit të linjës kryes
Tunel për furnizimin me ujë të Tiranës nga burimet e Shën-Mërisë, Veliaj: Më shumë ujë, më pak kosto Krahas investimeve në përmirësimin e rrjetit të shpërndarjes së ujit të pijshëm në qytet, Bashkia e Tiranës ka nisur edh
Durrësi, inxhinieri: Defekte në rrjet, banorët pa ujë të pijshëm Në lagje të ndryshme në qytetin e Durrësit vijojnë të kenë probleme në furnizimin me ujë të pijshëm dhe si pasojë e mung
Durrësi, inxhinieri: Defekte në rrjet, banorët pa ujë të pijshëm Në lagje të ndryshme në qytetin e Durrësit vijojnë të kenë probleme në furnizimin me ujë të pijshëm dhe si pasojë e mung
Rusia tërheq kërkesën për furnizimin e luftanijeve nga Spanja Ambasada e Rusisë në Madrit ka njoftuar të mërkurën se Rusia e ka tërhequr kërkesën që i kishte paraqitur Spanjës për të
Tensionet/ Anulohet kërkesa për furnizimin e 3 luftanijeve ruse në Spanjë Rusia ka tërhequr zyrtarisht një kërkesë të bërë ndaj Spanjës për ankorimin dhe furnizimin me karburant për tre luftanij
Arsenali mendon ta bëjë stadiumin "Emirates" me energji diellore Arsenali po mendon për ndryshime të rëndësishme në “Emirates Stadium”. Klubi londinez ka nisur planin për të kaluar në f
Kufizime të furnizimit me ujë në disa fshatra Ujësjellësi i Tiranës njofon se do të ketë kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm në fshatin Zall Herr, Babrru e vjetë