999 rezultate për

force

Certifikohet gjenerata e parë e Forcës së Sigurisë së Kosovës pas shndërrimit në ushtri Forcës së Sigurisë së Kosovës sot i është bashkuar gjenerata e para e rekrutëve të rinj pas miratimit të ligjeve për shn
Rakip Suli u fut me dhunë në Bashki, reagon Mziu (FOTO LAJM) Kreu i bashkisë Kamzë Xhelal Mziu ka akuzuar kandidatin e Ramës, Rakip Sulin se ka vjedhur me forcë këtë institucion.
Rrezikoi të mbytet, shpëtohet 55 vjeçari në Jalë Polumbarët e Forcës Detare i kanë shpëtuar jetën pushuesit 55 vjeçar. Sot në mesdite, mjeti i Rojës së Plazhit të For
PSG fitoi Superkupën, Mbappe largon me forcë Neymarin nga festa e klubit (VIDEO) PSG ka fituar sot Superkupën e Francës duke mposhtur Rennes 2:1. Golat për Parisin i shënuan Mbappe dhe Di Maria, ndë
Sekretet e avionit presidencial të SHBA-së Nëse përmendim “Air Force One”, shumëkush prej nesh di të përgjigjet me të parën se bëhet fjalë për avionin personal të
Ekuipazhi i Forcës Detare shqiptare shpëton nga mbytja 5 shtetas në detin Egje “Oriku” dhe ekuipazhi i saj shpëtuan jetët e para në detin Egje që nga dislokimi atje rreth 3 javë më parë. Lajmi është
Ku ishte epiqendra e tërmetit "monstër" që shkundi Korçën (FOTO LAJM) Tërmeti që ra pak më parë në Korçë pati sërish si epiqendër zonën mes Ersëkës-Kufirit me Greqinë dhe Korçën. Fillimis
"Të gjejnë vrimë dhe të futen" , Rama prezanton një forcë speciale për të fortit e rrugëve Kryeministri Edi Rama në daljen e tij të sotme me gazetarët, ka zgjedhur që të komentojë disa drejtime të qeverisjes, me
"Plehrë e Gramoz Ruçit", deputeti i opozitës nxirret me forcë jashtë (VIDEO) Qytetarët vazhdojnë të revoltohen ndaj deputetëve të rinj të cilët dolën nga lista e PArtisë Demokratike dhe LSI-së duke
"Më fluturoi mbi gardhin e fqinjit", ish e dashura padit Ronaldinhon Legjenda braziliane Ronaldinho është paditur nga një ish e dashur, e cila e akuzon se kishte ushtruar forcë ndaj tij duk
DENONCIMI/ Të afërm të kryebashkiakes po sjellin njerëz me forcë për të votuar Partia Demokratike e Roskovecit ka denoncuar çuarjen me forcë të votuesve në qëndrat e votimit për të rritur pjesëmarrje
"Të q**** motrën", plas keq te "Partizani" (VIDEO) Një situatë tejet e tensionuar është shfaqur pak minuta më parë në ambientet e shkollës Partizani në Tiranë raporton fax
Militantët e PS vijojnë të hapin dyert e shkollave me forcë (VIDEO) Shkodër, militantë të Partisë Socialiste vazhdojnë të hapin me forcë shkollat e qytetit, nën vështrimin dhe mbrojtjen e
Hapet me forcë dera e shkollës në Shkodër Është tensionuar situata në Shkodër, aty ku me urdhër të kryetares së Bashkisë Voltana Ademi janë kyçur dyert e të gjith
Rriten temperaturat, sa do të shënojë termometri sot Moti gjatë ditës së sotme, parashihet të jetë i kthjellët dhe me vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë
Patozi: S'ka forcë që i ndalon zgjedhjet në 30 qershor Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi thotë se tashmë Shqipëria ka nevojë për një politikë të re, larg të vjetrës që
Meta: Insistoj me forcë se nuk është momenti për prova force Në një deklaratë për mediat presidenti Ilir Meta i ka bërë thirje palëve se nuk është momenti për prova force. Reagim
Plas edhe në Burrel, demokratët tentojnë shkatërrimin e KZAZ-së (FOTO LAJM) Pas Kamzës është tensionuar situata edhe në Burrel. Mbështestësit e PD-së tentojnë të hyjnë me forcë në KZAZ-në Nr
Qeveria e Kosovës formon Task Forcë kundër narkotikëve Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e sotshme ka nxjerr vendim që të fillohet me një fushat kundër përdorimit
LAJM I FUNDIT/ Prokuroria e Tiranës urdhër për shoqërimin me forcë të Bashës Pas deklaratës së Partisë Demokratikë se, kreut të tyre Lulzim Bashës i kishte shkuar urdhri për tu shoqëruar në prokuro