999 rezultate për

force

Flor Binaj uron festat, urimi i tij i jep forcë Shqipërisë Teksa pak orë na ndajnë nga ndërrimi i vitëeve, aktori i njohur i humorit Florian Binaj ka bërë një urim të veccantë.
Mot i keq, anullohet lundrimi i tragetit Bari-Durrës Moti i keq vijon edhe sot në të dyja brigjet e Adriatikut. Për shkak të kushteve aspak të favorshme detare, një nga t
E futën me forcë në makinë, si ndodhi rrëmbimi si në filma i të riut në Tiranë Detaje të reja janë zbuluar nga rrëmbimi si në filma në Tiranë. 23-vjeçarit maqedonas, Davor Velefski ka qenë pranë K
E FUNDIT/ Tre lëkundje të forta trondisin vendin, ku ishte epiqendra Tre lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Shqipëri. Lëkundja e parë ishte me magnitudës 3.9 e shkallës
Sherr në mes të Tiranës, civilët ndalojnë qytetarin me forcë (VIDEO) Berisha ka publikuar nja video përkrah të cilës shkruan se ndaj qytetarit në regjistrimin e mëposhtëm disa persona të ve
Njihuni me bishën nga Suhareka që ngre vetura vetëm me duar (VIDEO) Shkëlzen Sylaj është i riu nga Suhareka që sfidon forcën e veturave, duke mos i lejuar ato që të lëvizin fare nga vendi,
Këta janë specialet që eliminuan “El Baghdadin”, as Pentagoni nuk i pranon që ekzistojnë (FOTO LAJM) Forcat speciale që ndoqën dhe vranë liderin e Shtetit Islamik, Al Bagdadi janë një njësi shumë sekrete, të cilën as Pent
Çifti i rusëve ndez "flakë" avionin, stjuardesës nuk i durohet dhe ndërhyn me forcë (VIDEO) Stjuardesës iu desh të ndërhynte për të ndërprerë skenat e ekzagjeruara në publik mes një çifti që sapo ishin njohur në
Kjo bimë ka forcë shëruese: Mbron nga sëmundjet dhe ngadalëson plakjen! Në vazhdim lexoni cilat janë ato të mira shëndetësore që i sjell kjo bimë e cila mbin vetë Bordullaku është bimë e ci
20-vjeçari nga Memaliaj: 10 vite i paralizuar, por me shumë ëndrra! “Jeta është e bukur, jetoje atë çdo ditë”. Ky është mesazhi që përcjell Denisi, 20-vjeçari nga Memaliaj, që prej më s
Arta Dade kritike ndaj Ramës: PS një forcë e paralizuar Një nga kritikueset kryesore të kryeministrit Edi Rama, Arta Dade ka folur "pa dorashka", për forcën politike që ajo dik
Joshte dhe kapte me forcë fëmijët, kapet në Kakavijë shqiptari i arratisur nga burgu grek Mediat greke raportojne se shqiptari 49-vjecar ishte cilesuar i rrezikshem, pasi ishte dënuar për përdhunim dhe joshje
Rriten temperaturat, si pritet të jetë moti gjatë ditës së sotme Sot, 27 Shtator, moti do të mbetet me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në relievet malorë. Era do të jetë me d
Aksion i Task Forcës së Transportit Rrugor, në një javë bllokohen 20 automjete të tonazhit të rëndë 230 masa administrative gjatë muajit shtator, mbipesha, sistemi i frenimit dhe në shumë raste mungesa e kontrollit tekni
Mediat e huaja pasqyrojnë tërmetin në Shqipëri (FOTO LAJM) Tërmeti i fortë që goditi vendit ditën e sotme është ndjerë edhe në shtet fqinjë, Itali dhe Greqi, ndërsa kanë qenë të s
Tjetër tërmet trondit Shqipërinë, këtu ishte epiqendra Një tërmet i fuqishëm është ndjerë vetëm disa minuta më parë në kryeqytet ndërkohë që sipas raportimeve paraprake lëkund
Policia tenton të shuaj konfliktin, 35-vjeçari kanos efektivët, por pas kësaj e pëson keq Policia e Tiranës ka arrestuar një 35-vjeçar, i cili akuzohet se ka kundërshtuar me forcë dhe kanosur një efektiv polici
Tërmet në Gjirokastër, lëkundjet ndjehen dhe në Himarë e Sarandë Disa lëkundje termeti janë ndjerë në qytetin e Gjirokastres para pak minuta rreth orës 19:48, të cilat kane zgjatur për
Personat me muskuj të dobët janë më të rrezikuar nga vdekja e parakohshme Të gjitha orët që i keni shpenzuar në palestër nuk janë të mira vetëm për pamjen tuaj fizike. Aq më shumë kohë që shp
Ferizaj, grabitësit hynë me forcë në një banesë dhe vodhën stoli ari e para Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë në një shtëpi në Ferizaj, ku kanë vjedhur stoli ari dhe para. Rasti ka nd