999 rezultate për

fluturime

Serbi - Shqipëri 'nxit' ligje në BE: Jo flutarake në qiejt e Evropës Ministrat e Komunikacionit të Bashkimit Evropian kanë ndaluar fluturimin e çdo lloj mjeti fluturak në qiejt e Evropës.
"Shfaqet" Air Serbia në Kosovë Kompania ajrore serbe, "Air Serbia" ka ndërmend të rinisë fluturimet Beograd - Prishtinë. Kjo gjë mund të bëhet pas 1
Ajër, det dhe tokë, riviera shqiptare hap dyert për sportin Shqipëria turistike hap dyert për disa evente sportive së bashku që për 5 ditë do të pushtojnë zonën e Drimadhes dhe Qaf
Ja masakra e kryer nga kryengritësit në Irak (FOTO-LAJM) Kryengritësit irakianë kanë ekzekutuar të paktën 160 të burgosur në vetëm katër ditë në qytetin verior të Tikrit, sipas
New York-Londër, 24 orë fluturime mbi Atlantik (VIDEO) Çdo ditë mes Kanadasë, Shteteve të Bashkuara dhe Evropës realizohen 2000 deri 3000 fluturime. Të dhënat bëhen publike ng
Europa goditet nga 8000 rrufe në 2 orë Mbi 8000 shkarkesa elektrike brenda dy orëve kanë goditur Evropën mëngjesin e sotëm. Sipas "BBC", vetëtimat dhe rrufetë
Udhëzimi i ri: Ndalohet ulja e avionëve të lehtë 5 km nga aerodromët ushtarakë Qeveria shqiptare vijon forcimin masave për parandalimin trafikut të drogës.Pas skandalit të uljes së avionit në Divjakë
Dyshohet për 31 grabitje, arrestohet 24 vjeçari shqiptar Një 24 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane me akuzën e dhjetra grabitjeve të kryera në kohë të ndryshme. Në
Thaçi premton fluturime më të lira për kosovarët (FOTO-LAJM) Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka vlerësuar se falë masave të Qeverisë që ai drejton bashkatdhetarët në diasporë k
Nga 2 maji linjë ajrore Shkup -Romë Nga data 2 maj të gjithë qytetarët do të mund të udhëtojnë drejt kryeqytetit të Italisë, Romës, direkt me linjë ajrore.
Lufthansa anulon 3,800 fluturime Kompania gjermane ajrore Lufthansa do të anulojë 3,800 fluturime të mërkurën, të enjten dhe të premten, për shkak të gre
Krimeja lejon vetëm fluturime me Moskën, të tjerat anulohen Sot pas miratimit të Deklaratës së Pavarësisë nga Parlamenti i Krimesë, Aeroporti kryesor në Krime ka anuluar të gjitha
Nëse keni frikë nga fluturimet mos e shikoni videon (VIDEO-FOTO) Pamjet më lartë tregojnë një avion pasagjerësh i cili tenton të bëjë një ulje në aeroportin e Birmingham në Britaninë e
Nuk ka fluturime Shkup - Stamboll dhe Stamboll - Shkup Aeroporti i Shkupit "Aleksandri i Madh" mëngjesin e sotëm nuk ka patur problemin e mjegullës i cili ka qenë prezent gjat
Mjegulla përsëri bllokoi Aeroportin e Shkupit "Aleksandri i Madh" Mjegulla edhe sot ka krijuar probleme në aeroportin e Shkupit "Aleksandri i Madh". Mëngjesin e sotëm janë anuluar fl
Mjegulla edhe sot anulon fluturimet në aeroportin e Shkupit Mjegulla e dendur e cila ka qenë prezente në Maqedoni gjatë ditëve të fundit po krijon probleme në zhvillimin normal të
Rinisin fluturimet dhe aterimet në Aeroportin e Shkupit Aeroporti i Shkupit ka nisur mëngjesin e sotëm fluturimet dhe aterimet pasi mjegulla është larguar me fillimit e reshjev
Mjegulla e dendur anulon fluturimet në Aeroportin e Prishtinës Edhe në ditën e sotme mjegulla e dendur ka qënë shkak i anulimit të fluturimeve në Aeroportin e Prishtinës. Zëdhënës
Fluturimet drejtohen drejt Aeroportit të Prishtinës Siç është bërë e ditur edhe më parë Aeroporti i Shkupit “Aleksandri i Madh” edhe sot ka qenë i mbyllur për shkak të mje
Mbyllet përsëri Aeroporti i Shkupit për shkak të mjegullës Mjegulla e dendur përsëri ka mbuluar qytetin e Shkupit duke sjellë probleme në komunikacion. Si pasojë e mjegullës dhe