999 rezultate për

fije

Casemiro shpëton në fije të perit gjatë festimin e golit (VIDEO) Real Madridi arriti që ta mposht Gremio në finalen e Kupës së botës për Klube me anë të një goli nga Cristiano Ronaldo.
Interi në fije të perit, shpreson në vetvrasjen e Napolit Në Itali starton Java e 17 dhe privilegjin për të çelur ndeshjet e ka pikërisht skuadra që kryeson kampionatin. Interi i
Le Monde: Kancelarja Merkel në fije të perit “Këtë herë magjia e Anxhela Merkel për të bërë kompromis nuk ka funksionuar”. Kështu ka shkruajtur, në editorialin e
Xhevat Ademi i drejtohet Minovskit: Mëso shqip të flasim pa kufje (VIDEO) Gjatë debatit të sotëm për ligjin për gjuhët në Kuvend, deputeti i BDI-së Xhevat Ademi, ju drejtua deputetit të VMRO-së
Mihajlovic “në fije të perit”: Nëse konfirmohem, bëhet si them unë Duket se diçka është thyer mes Torinos dhe Sinisa Mihajlovicit dhe një gjë të tillë e pranoi edhe vetë trajneri serb. Hu
Nafije Selmani kandidate për kryetare të Shkupit nga Lëvizja Besa Kandidate nga Lëvizja Besa për kryetar të qytetit të Shkupit, do të jetë Nafije Selmani. Selmani ka marrë mbështetjen
Historia e jashtëzakonshme e Safijes, kush ishte vajza nga Dukagjini sundoi botën Numërohet një gjeneratë e tërë shqiptarësh që drejtuan Perandorinë Osmane që ndërtuan Stambollin por asnjëherë nuk kemi
E dini çfarë është ‘fija’ e bardhë te vezët? Sigurisht se vezët i konsumoni shpesh, qoftë për t’i fërguar në mëngjes ose për të përgatitur ndonjë ëmbëlsirë me to. P
Kameramani dhe gazetari i shpëtojnë "për një fije" snajperit të ISIS (VIDEO) Gazetari i "The sun" Owen Holdaway po raportonte nga Mosuli së bashku me një kameraman iranian, i ka shpëtuar mrekullish
Zbulohet fosili më i vjetër në Tokë që mund të evidentojë jetën në Mars Shkencëtarët kanë zbuluar, ato që ata quajnë fosilet e organizmave më të hershëm në Tokë. Ato përfaqësohen nga fije t
Sulltania shqiptare Safija, një nga gratë më të fuqishme në histori Arbëria ka luajtur një rol të madh në drejtimin e Portës së Lartë. Numërohen jo pak, por 39 kryeministra me origjinë shq
Fatos Lubonja ironizon Vettingun: Si t’i thuash të mbyturit, kapu pas fijes së kashtës… Ditën e sotme në Tiranë zbarkoi Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, organizëm i cili do të mbikqyrë zbatimin e ligjit
TRONDITËSE/ Shqiptarët të katërtit në Europë për duhanprijen Shqiptarët janë një ndër popujt që pinë më shumë duhan në Europë dhe për këtë ka të dhënë zyrtare. Fatkeqësisht asnjë ma
Vajgl: Të dënohen deklaratat luftënxitëse të liderëve në Ballkan, nuk ka ndryshim të kufijëve Eurodeputeti Ivo Vajgl, ka thënë se liderët e Ballkanit duhet të marrin përgjegjësinë që u takon për stabilitetin e raj
Planet për Ballkanin / Federalizim e më pas bashkim i Maqedonisë perendimore me Shqipërinë Ish-diplomati britanik Timoti Less, në shkrimin e tij të fundit hapur flet mbi atë që kanë sugjeruar ndërkombëtarët lidh
Vogëlushja i shpëton tragjedisë "në fije të perit" (FOTO LAJM) Ajo është Evie Baret, 3 vjeç, dhe ishte në një qendër tregtare në Peterborough të Anglisë, kur i ngeci këmba e djathtë n
De Boer në fije të perit, nesër luan shansin e fundit E ardhmja e Frank De Boer vazhdon të jetë në fije të perit por sipas asaj që raportojnë mediat italiane De Boer do ta ke
Shkencëtarët që krijuan robotin më të vogël në botë, u shpallën nobelistë Çmimi Nobel për kiminë u shkoi shkëncëtarëve të cilët krijuan robotin më të vogël në botë, me një madhësi më të vogël se
Testi 10-sekondësh që do t’ju tregojë nëse keni apo jo flokë të shëndetshëm Ja testi prej 10 sekondash që do të përcaktojë nëse flokët tuaj janë në formë të mirë apo kanë nevojë për më shumë përku
U ndërpritet jeta në çift dy të miturve nga Malisheva Në Malishevë me vendim të prokurorit është ndërprerë jeta në çift e dy të miturve,Fitimit nga Malisheva dhe Zelfijes nga