999 rezultate për

edicion

Bayern-Borussia, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Gjysmëfinalet e edicionit të 72 të Kupës së Gjermanisë kulmojnë me ndeshjen e madhe Bayern Munchen–Borussia Dortmund, du
Japonia do të presë Botërorin e Klubeve 2015 dhe 2016 Pas 3 vjetësh, Kupa e Botës për Klube do të rikthehet në Japoni, aty ku do të zhvillohen dy edicionet e ardhshme, i këti
Atletico-Real, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas plot katër javësh rikthehet Champions League dhe kompeticioni më i rëndësishëm në kontinent propozon pikërisht takim
Starton edicioni i katërt i "Ekspo Stil Arki ASA" Qendra Kulturore Asa (Art Stilim Arkitekturë) me rastin e 3-vjetorit të saj, organizon si çdo vit ekspozitën e arteve fi
Real-Atletico, Marca: "Riedicioni i finales së Libonës" Kapriçoja e goglave të Nyonit solli në skenën e çerekfinaleve derbin e Madridit, Atletico-Real, përballje që të rikujton
Ja si i pjek qepabët Mustafi Shkodran Mustafi ka publikuar një fotografi në rrjete sociale. Ai shihet në foto duke pjekur mishin në zgarrë. Mu
Nis Big Brother, ja banorët e këtij edicioni (FOTO LAJM) Në televizionin Top Channel ka nisur mbrëmjen e kësaj të shtune edicioni i tetë i reality show-t Big Brother. Aventu
Mbahet edicioni i 6-të i programit artistik "Simfonia e Jetës" (FOTO LAJM) Qendra Kulturore “Horizontet e Reja” në bashkëpunim me Universitetin Epoka dhe Kolegjet Turke organizuan të dielën në mb
Ja kush do e drejtojë “Big Brother” (FOTO LAJM) Ledion Liço do të jetë prezantuesi i këtij edicioni të “Big Brother”, ndërsa këtë lajm e ka bërë publik mikesha e tij Ar
Kety Perry imazhi i "Super Bowl 2015" Këngëtarja Kety Perry së bashku me Lenny Kravitz, do të jetë protagonistja e çeljes së spektaklit “Super Bowl 2015”. Ky
Ilir Berisha te Helsingborg-u? Futbollisti shqiptar Ilir Berisha, është duke stërvitur me skuadrën suedeze Helsingborg. 23-vjeçari, edicionin e kaluar
Dëmtohet Tuna, kërkon mbështetje nga fansat (FOTO LAJM) Tuna pas lëndimit që ka pësuar gjatë provave në ‘Dancing With The Stars’, po bën të pamundurën që mos t’i mungojë këtij
Ja çfarë bën Tuna para spektaklit (FOTO LAJM) Tuna tashmë po vlerësohet jo vetëm si një këngëtare, por edhe për një talent në kërcim. Teksa është shumë e përqëndruar
Milan-San Lorenzo, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Sot në mbrëmje, në ora 20:45, do të luhet në "San Siro" edicioni i rradhës i Trofeut Berlusconi me protagonistë Milanin
Supermakina që hekuros 100 këmisha në një orë (FOTO LAJM) Makina që shihno në foto-galerinë e mësipërme arrin të hekurosë deri në 100 këmisha në orë dhe është si një ëndërr për s
Italia në edicionin e IX të Festivalit Ndërkombëtar të të Drejtave të Njeriut Nga data 22 deri në 28 shtator në Tiranë do të zhvillohet Festivali Ndërkombëtar i të Drejtave të Njeriut. Edicioni i
‘Shamikuqja’ e ftuara e nderit në Durrës (FOTO LAJM) Një ndër femrat më me influencë në botën e kinemasë dhe politikës turke, aktorja e famshme Turkan Soray e njohur për rol
Evolucioni "De Biasi", ja projekti i kombëtares Gianni De Biasi garantoi se u ka dhënë fund eksperimenteve me skuadrën dhe se edicioni i ri do ketë objektiv të qartë, q
Messi dopietë, Barça "tris" (VIDEO) Skuadra e Barcelonës e ka nisur edicionin e ri të Primera Division në mënyrën më të mirë të mundshme. Katalanasit e mpos
"DokuFest", Rama sot në Prizren DokuFest, i cili po zhvillohet në Prizren, pritet të mbyllë sot edicionin e tij. I pranishëm në këtë event do të jetë dh