999 rezultate për

droges

Trafiku Shqipëri-Itali, kapet banda shqiptare e lidhur me “Ndraghetan” Prokuroria Antimafia e Firences kanë kryer një tjetër operacion të madh, për të zbatuar urdhërat e ndalimit të firmosur
Prokurori italian nxjerr emrat: Kush është "daja", kapoja shqiptar i drogës Një aksion i rëndësishëm policor është finalizuar ditën e sotme në Itali, ku është shkatërruar një bandë italo-shqiptare
"Burg për Salianjin", reagon ashpër Berisha Ditën e sotme Prokuroria ka kërkuar të dënojë me 1 vit e 6 muaj burg, e përkthyer në 3 vite shërbim prove përsa i përket
Plas "lufta" mes karteleve të drogës në Meksikë: 21 viktima, mes tyre 4 policë (FOTO LAJM) Një kartel droge luftoi me orë të tëra kundër policëve meksikanë, duke lënë të vdekur 21 presona dhe qyteti meksikan duk
"Zoti i drogës" qarkullon i lirë, Gjykata e Lartë kthen çështjen e tij Gjykata e Lartë me një trupë gjykuese e formuar nga vetë ajo, vetëm për të shqyrtuar çështjen e Alket Hatija i etiketuar
1 mijë euro, shqiptari detyron italianen të martohet me të për të shlyer borxhin Një martesë për të shlyer një borxh të drogës ka ndodhur në Itali. Sipas mediave në Itali, bëhet me dije se vajza do
"Dhelprat e Ballkanit": Kush janë 4 shqiptarët, kokat e drogës në Itali Shteti italian i ka dhënë fund një grupi shqiptarësh të cilët trafikonin drogë. Mëngjesin e sotëm u arrestuan 4 shqip
Si u shkatërrua grupi shqiptar i trafiqeve, kush janë dy kokat e bandës Ishte viti 2016 kur një bandë shqiptare u shkatërrua në tetor nga autoritetet italiane. Abanda trafikonte drogë midis
Raport i antidrogës greke: 62% e "mallit" në 2018 erdhi nga Shqipëria “Rreth 62% e marijuanës së sekuestruar nga policia greke në vitin 2018 në Greqi erdhi nga Shqipëria fqinje”, thuhet në n
Si tentuan kosovarët t’i futin 130 kg lëndë narkotike në dyertë e drurit deri në Zvicër? Tre persona po akuzohen se kanë organizuar transportimin e 130 kg drogë nga Kosova për në Zvicër Dyert e reja po shka
Shkatërrohet banda e drogës në Spanjë, mes të kapurve dhe shqiptarë (VIDEO) Policia Kombëtare spanjolle, kundër trafikimit të drogës në provincat e Malaga, Almeria, Jaen dhe Murcia, kanë shkatërru
Lidhje me bosët e drogës, kush e eleminoi babain shqiptar të 4 fëmijëve në Australi (VIDEO) Në Mars të këtij viti, një 51-vjeçar me origjinë shqiptare u ekzekutua në makinën e tij në Melbourne të Australisë. Disa
"Ti dhe familja jote do të vdisni", gruaja e El Chapo-s kërcënohet me jetë (FOTO LAJM) Gruaja bukuroshe e El Chapo pretendon se është kërcënuar me vdekje, pas luftës që ndodhi në Meksikë për djalin e lordit
"Të bardhë" në këmbim të s*ksit, si u kap shqiptari në Itali Ai përfitoi nga varësia e një gruaje 40 vjeçare ndaj drogës dhe faktit që ajo nuk kishte para, duke i ofruar kokainë në
Nga Franca në Shqipëri, shkatërrohet banda me dy 'kapot' shqiptarë Rrjeti i trafikut të drogës Francë-Spanjë-Itali është goditur në kuadër të një operacioni të gjerë kundër një grupi krim
Paloka: Ja si e identifikova trafikantin e drogës në zgjedhjet e Dibrës në 2016 Sipas demokratëve, skema e shitblerjes së votës përfshinte edhe grupe kriminale që kultivonin kanabis. Edhe pse Dibra nu
Policia britanike u dërgon mesazh 2 mijë klientëve të bandës shqiptare të drogës, qëllimi Policia britanike u ka dërguar mesazh 2 mijë personave që blinin kokainë nga një bandë shqiptare, me qëllim për t’u ofru
Zbardhet dëshmia e Marsidës: Dritani donte s*ks, jam përdoruese e drogës Ngjarja e ndodhur një ditë më parë në Kavajë në banesën e Marsida Qatjas, nënë e 3 fëmijëve, vazhdon të trondisë opinion
U kapën me 1 milion paund drogë, çfarë thanë 2 shqiptarët në gjykatë Dy kopshtarë kanabisi janë dënuar nga autoritetet britanike ndërsa pas burgut i pret dëbimi për në Shqipëri. Kanabisi
"Vrasjet, zhdukjet e dhjetra të rinjve të përfshirë në luftën midis bandave të drogës" Ish Presidenti Bujar Nishani në një shënim në faqen e tij në Facebook, ka analizuar situatën aktuale në vendin tonë duke