999 rezultate për

drejtesia

E rrahën sa i morën jetën, drejtësia vihet në vend pas një dekade (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë që ka ndodhur 10 vite më parë është rrikthyer në qendër të vëmendjes italiane pasi më në fund është
Frikë nga Drejtësia? Kush është gjyqtarja që ndezi gjakrat mes Metës e maxhorancës Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme Marsida Xhaferllarin anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Por pas këtij
Spiropali sulmon Metën për emërimin e gjyqtares: Ke frikë nga Drejtësia! Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar lidhur me emërimin e Marsida Xhaferllarit si gjyqta
Lulzim Basha zbulon arsyen pse ka hyrë në politikë Në një takim me të rinjtë në Shkodër, në kuadër të turit të takimeve për “Rrugëtimin për Shqipërinë”, Basha tha se plaga
Po arratisej, prangoset bullgari i dënuar me 4 vite heqje lirie nga drejtësia shqiptare Një shtetas nga Bullgaria është vënë në pranga sot në Qafë-Thanë. Ndaj 52-vjeçari, Gjykata e Apelit Tiranë ka caktuar
Monika Kryemadhi: Rama hetohet nga drejtësia amerikane “Kryeministri Edi Rama po hetohet në SHBA për foton me presidentin Obama në vitin 2012”. Kështu është shprehur kryet
Firma i mori truallin dhe ia shiti apartamentin, durrsaku futet në grevë urie dhe kërcënon me vetëflijim Shitja disa herë e një apartamenti nga kompanitë e ndërtimit është kthyer në një problem të mprehtë në vend duke shkaktu
"Drejtësia e re", zbulohen rrogat e prokurorëve të SPAK-ut Ngritja e institucioneve të reja të drejtësisë, në mënyrë të veçantë të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK), që
Takaj: Besojmë te drejtësia, nuk e lëmë Korçën pa futboll Ditën e djeshme, nëpërmjet një konference të jashtëzakonshme për shtyp, presidenti i Skënderbeut Ardian Takaj foli për p
Basha: Drejtësia në duart e krimit, kontrollon pushtetin lokal Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar sërish pas vendimit të gjykatës së Durrësit, që i dha mandatin e kryebashkiakes,
Gjykata s’u dha mandatet, reagon Maliqi: Triumfoi drejtësia Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi ka reaguar pasi gjykata e Tiranës dhe ajo Durrësit nuk certifikuan mandatet e k
DASH "shuplakë" Shqipërisë në raportin e fundit: Drejtësia e korruptuar, PPP të rrezikshme Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin e tij për klimën e investimeve në Shqipëri. Sipas raportit, Shq
Kryemadhi: Unë jam shërbëtore e Zotit në tokë Monika Kryemadhi është pyetur pas përfundimit të protestës, nëse ka frikë nga drejtësia, ashtu siç thotë kryeministri Ed
Rama: Mona, Luli, Saliu, e Iliri më sulmojmë se kanë frikë nga drejtësia Kryeministri Edi Rama ka thënë në Kuvend, se ish-kryeministri Sali Berisha dhe presidenti Ilir Meta kanë inskenuar gjith
Dramatike, momenti kur banorët kapin hajdutin brenda shtëpisë (VIDEO) Rubrika ‘Policia’ e Drejtësia në Kosova, ka transmetuar xhirime ekskluzive të aksionit të Policisë së Kosovë, ku është a
Basha nuk ka besim te drejtësia shqiptare, kërkon ekspertë ndërkombëtarë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Slloveni në një aktivitet mbi sundimin e ligjit në vendet që kërk
Deputetja tregon si po mashtrohen qytetarët që paguajnë viza nga 3000 euro Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri, në seancën e jashtëzakonshme të thirrur për largimet nga vendi që po ndodhin së fundm
Prindërit e Marvit me lot në sy janë zhgënjyer nga drejtësia shqiptare Është zhvilluar këtë të martë seanca e rradhës gjyqësorë kundër 4 të pandehurve që akuzohen për vrasjen dhe përfshirjen
Flet bashkëshortja e Agim Arapit: Kurtin nuk e vramë ne, doja që drejtësia ta dënonte Vjollca Arapi, bashkëshortja e Agim Arapit i cili u vra në vitin 2016 dhe ku dyshohej se pas kësaj ngjarje ishte Jurgen
U ekzekutua mbrëmë, gazetari nxjerr detaje shokuese për Jurgen Kurtin Pas vrasje se djeshme që tronditi kryeqytetin ka patur edhe reagime të shumta në rrjet në lidhje me këtë krim të rëndë e