999 rezultate për

dortmund

Reus bën heroin, Dortmund mposht minimalisht Hoffenheimin (VIDEO) Marco Reus i ka siguruar tri pikë Borussia Dortmundit. Dortmund kanë shënuar fitore minimale në udhëtim kundër skuadr
Dortmund kalon në avantazh ndaj Hoffenheim (VIDEO) Pas një pjese të parë të mbyllur në barazim pa gola, Dormund ka arritur të shënoi në të dytën. Është kapiteni Reus që
Reali "piketon" yllin e Dortmund, nuk është Haaland Real Madridi duket se ka një politikë të qartë për të ardhmen. Presidenti, Perez që do të afrojë lojtarë të talentuar që
Befasuese, Dortmund përfshin një 15 vjeçar në skuadrën e Ligës së Kampionëve Borussia Dortmund ka përfshirë 15-vjeçarin Youssoufa Moukoko në skuadër për Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i ri tashmë
Muriqi - Immobile pritet të luajnë së bashku në takimin ndaj Dortmundit Vedat Muriqi ende është në pritje për të luajtur te Lazio nën urdhërat e tajnerit Simone Inzaghi. Ylli i Kosovës Veda
Mario Gotze bëhet me ekip të ri, firmos me skuadrën legjendare Mario Gotze provon të kthehet përsëri protagonist në futbollin e luajtur, pas një problemi shëndetësor që i ka shhkatërr
Presidenti i Dortmundit i jep mesazh të qartë Man.United për Sanchon Manchester Unitedi ka qenë në ndjekje të Jadon Sanchos gjatë gjithë verës. Por "Djajtë e kuq" nuk janë të gatshëm të
Skandalet nuk kanë fund te kombëtarja e Anglisë, përfshihen të tjerë lojtarë Lojtarët e kombëtares së Anglisë vazhdojnë të përfshihen nëpër skandale. Jadon Sancho, Tammy Abraham dhe Ben Chilwell
Merkatoja mbyllet nesër, Dortmund tenton mbrojtësin e Barcelonës Borussia Dortmund do të synojë edhe një lëvizje të fundit në merkato. Afati kalimtar i futbollistëve mbyllet nesër, k
Dopiet e Haaland, Dortmund kalon pa probleme Freiburg (VIDEO) Borussia Dortmund ka arkëtuar tri pikë në Bundesliga. Tw verdhwt kanë fituar jasht fushe, duke mposhtur skuadrën e Fr
Haaland nuk ndalet, shënon golin e tretë për Dortmund (VIDEO) Borussia e Dortmund është duke marrë nje tjetër fitore të rëndësishme në Bundesligë përballë Freiburg. Serinë e golav
Hapet sërish saga Dembele, Man.United kërkon ta huazojë Manchester United ka hapur bisedimet me Barcelonën për huazimin e Ousmane Dembele në ‘Old Trafford’. ‘Djajtë e Kuq’ n
Dortmund nuk dorëzohet, barazon shifrat (VIDEO) Dortmund ka barazuar shifrat 2-2 ndaj Bayern. Golin e dytë dhe të barazimit e shënoi Erling Haaland në minutën e 55 t
Zhbllokohet finalja, Dortmund-Bayern (VIDEO) Bayern ka ndëshkuar Dortmundin në finalen e Supërkupës së Gjermanisë. Për bavarezët ai që ka tundur rrjetën është To
FINALJA/ Formacionet zyrtare, Dortmund-Bayern (FOTO LAJM) Në orën 20:30 në stadiumin Allianz Arena do të luhet finalja e Superkupës së gjermanisë mes Dortmundit dhe Bayern. /albe
Dortmund nuk zhgënjen në ndeshjen e parë të sezonit, mposht bindshëm Gladbach (VIDEO) Borussia Dortmund e ka nisur sezonin e ri në Bundesliga me një fitore bindëse. Në atë që pritej të ishte një derbi i
Haaland e nis aty ku e la, shënon golin e dytë për Dortmund (VIDEO) Sulmuesi norvegjez, Erling Haaland po vazhdon të shënoj gola për skuadrën e tij, Dortmund. Haaland ka shënuar golin e
Talenti i Realit zyrtarisht huazohet te Dortmund Real Madrid e ka huazuar talentin e tyre, Reiner Jesus te Borussia Dortmund për dy sezonet e ardhshme. Lajmin e ka bë
Pas suksesit me Hakimin, Dortmund huazon një tjetër yll të Real Madridit Skuadra e Dortmund ka arritur marrëveshje për huazimin e super talentit të Real Madrid, Reinier Jesus. Lajmin e ka ko
Reali pritet të huazojë talentin brazilian te Borussia Dortmund Real Madridi dhe Borussia Dortmundi do të përsëritin operacionin "Hakimi". Klubi spanjoll do të huazojë talentin brazili