999 rezultate për

detin

4 Gjërat që mund të tregojë fytyra për shëndetin tënd (FOTO LAJM) E dini së fytyra shërben si burim kryesor për zbulimin e sëmundjeve? Ajo shërben si hartë për sëmundjen që mbart trupi y
Si të flini në pozicionin tuaj të preferuar pa dëmtuar shëndetin tuaj (FOTO LAJM) Mjekët pohojnë se është pozita juaj e preferuar e gjumit që mund të shkaktojë probleme me shëndetin tuaj. Ndërkohë,
Si mund ta shmangni të nxehtin e verës e të kujdeseni për shëndetin Me rritjen e temperaturave trupi humb ujë dhe kripë, por kjo mund të shkaktojë goditje në trupin e njeriut. Disa kësh
Zbuloni çfarë tregon ngjyra e syve për shëndetin tuaj Me siguri askush prej nesh nuk e ka menduar që sytë bojëqielli mund të nënkuptojnë risk më të lart të kancerit të lëkurë
Si ndikon qumështi në shëndetin tuaj Për shkak të vetive të tij ushqyese qumështi, konsiderohet si një vakt i plotë. Ai përmban një numër të konsiderueshëm v
Çaj dafine me mjaltë, ja si ndikon në organizëm Çaji i dafinave është padyshim një tonik i mrekullueshëm dhe i pakrahasueshëm me një ndikim të fortë në stomak, kyçe dhe
3 veprimet e përditshme që bëni pa vetëdije, por që dëmtojnë shëndetin tuaj 1.Ngrënia e thonjve si mënyrë për të përballuar stresin: Ngrënia e thonjve mund të shkaktohet nga stresi emocional ose m
Një lugë vaj ulliri në mëngjes sjell këto të mira për shëndetin Një lugë vaj ulliri çdo mëngjes zgjon shëndetin në organizëm, i dhuron trupit energji ndërsa forcon imunitetin dhe sigur
3 veprimet e përditshme që bëni pa vetëdije, por që dëmtojnë shëndetin tuaj 1.Ngrënia e thonjve si mënyrë për të përballuar stresin: Ngrënia e thonjve mund të shkaktohet nga stresi emocional ose m
Tokat në bregdetin e Vlorës, nën hetim 7 përsona Njesia Task Forcë në Policinë e Shtetit identifikon afro 100 hekarë tokë me probleme dokumentacioni në vijën bregdetare
Kina tregon muskujt me 10.000 ushtarë në detin e konflikteve Presidenti kinez Xi Jinping ka ndjekur paradën më të madhe detare në historinë e vendit të tij gjatë ditës së djeshme,
8 Gabimet personale të higjienës që njerëzit bëjnë çdo ditë (FOTO LAJM) Kush do të kishte menduar se detajet e vogla që nuk i kushtojmë vëmendje, mund të na pengojnë nga shëndeti ideal dhe lum
Bashkëshortja e Isa Mustafës sqaron shëndetin e tij Kryetari i partisë më të madhe në vend, Isa Mustafa, është kthyer në Prishtinë. Për tre muaj, ai qëndroi në Gjermani për
5 gjëra që gjuha mund të tregojë për shëndetin tuaj Normalisht që gjuha u ndihmon të përtypeni, gëlltisni apo të shijoni ushqimet, por gjuha juaj mund t’u tregojë edhe shum
3 numrat kyç për shëndetin e zemrës I dini numrat e shëndetit të zemrës që mund t’ju shpëtojnë jetën? Ka 3 numrat kyç që duhet t’i dini. Tensioni i gjaku
Kjo është receta më e mirë për mëngjes Mjalta dhe uthulla e mollës kanë shumë përfitime shëndetësore për trupin tuaj. Mjalti është një produkt natyral që ës
Vitamina B3 e përmirëson shëndetin e syve Duke shtuar vitaminë B3 në ujë, ju mund ta përmirësoni shëndetin e syve dhe ta parandaloni shfaqjen e glaukomës, thonë s
Familjarët nuk kanë asnjë informacion për shëndetin e mësuesëve të rrëmbyer As pas katër ditësh nga "kidnapimi" i gylenistëve, familjarët nuk dinë asgjë për gjendjen e tyre, pos se të njëjtit janë
Hidhni kastravec në ujin tuaj, rezultate të mahnitshme Nuk është fare çudi që ujit t’i shtoni përbërës të ndryshëm si gjethe menteje, nenexhiku, feta frutash apo dhe perimesh
Rikthehet Brisida Shehaj, kësaj here në krye të Task-Forcës për bregdetin Brisida Shehaj do të drejtojë Task-Forcën për Bregdetin, të ngritur nga qeveria pak ditë më parë. Ky fakt u bë publi