999 rezultate për

buckovski

Buçkovski paralajmëron anulimin e vizitës së Çekut në Shkup Kryeministri maqedonas, Vllado Buçkovski, do ta anuloj vizitën e paraparë për më 5 maj në Shkup, të kryeministrit të Kos
Maqedoni: Buçkovski e Cërvenkovski në hall me Serbinë Demarkacioni i kufirit pret zgjidhjen fatlume. Nga kabineti i presidentit Branko Cërvenkovski kanë thënë se çështja do t
Cërvenkovski me Serbinë, Buçkovski me Kosovën Qëndrimi zyrtar i Maqedonisë lidhur me statusin e Kosovës është qëndrimi i presidentit Branko Cërvenkovski. Ky është rea
Kërcënim me bombë Buçkovskit Alarmi për vendosjen e një bombe, i komentuar si i qëllimshëm në asamblenë e FSHF-së, realisht kishte një tjetër objekti
Buçkovski kundër propozimit për nxjerrjen e ligjit që do të rregullonte statusin e ish pjesëtar& Kryeministri i Maqedonisë Vllado Buçkovski është shprehur kundër propozimit të partisë shqiptare në pushtet ? Bashkimit
Buçkovski beson se Prishtina dhe Beogradi do të arrijnë marrëveshjen brenda vitit të ardhshëm Kryeministri maqedonas, Vllado Buçkovski, i cili ndodhet në Uashington, gjatë një konference shtypi në studiot e "Zërit
Buçkovski e ka siguruar Presidentin Bush se Maqedonia do të vazhdojë të luajë rol konstruktiv në Kryeministri maqedonas Vllado Buçkovski e ka siguruar Presidentin amerikan Xhorxh Bush se Maqedonia do të vazhdojë të lu
Buckovski: Shpresoj qe bisedimet per Kosoven do jene konstruktive Kryeministri i Maqedonisë, Vllado Buçkovski bëri në Uashington komente për Kosovën, pas takimit me Sekretaren amerikane
Berisha – Buckovski: Statusi i ardhshem te mos preke kufijte territoriale te Kosoves Kryeministri Sali Berisha ndodhet sot ne Maqedoni për të takuar zyrtarët më të lartë të Shkupit. Takimi i pare i kreut
Kosova hodhi poshte propozimin e Buckovskit Kosova nuk pranon te behet demarkacioni i kufirit mes Maqedonise dhe Kosoves para zgjedhjes se statusit perfundimtar
Buckovski: Kosova do te jete e pavarur por duhet te garantoje integritetin e Maqedonise Para fillimit te bisedimeve per statusin perfundimtar te Kosoves, Shkupi zyrtar kerkon nga autoritetet kosovare qe statu
Buckovski: Krasniqi nuk eshte amnistuar, kurse ne Kondove nuk ka me persona te armatosur Kryetari i Qeverise se Maqedonise Vllado Buckovski ka thene sot se "ne territorin e komunes se Sarajit, respektivisht Ko
Buckovski-Gjukanovic-Dokle: Zgjidhja e statusit te Kosoves stabilitet per rajonin Ne Oher eshte mbajtur takimi trepalesh i kryeministrave te Republikes se Maqedonise Vllado Buckovksi, te Malit te Zi, Mi
Buckovski: Deri ne fund te vitit do jemi kandidate per ne BE Kryeministri i Maqedonise Vllado Buckovski eshte shprehur sot me plot optimizem se Maqedonia deri ne fund te vitit do te
MAQEDONI, Buckovski, takim me autoritetet turke dhe patriarkun ortodoks, Vartollomeun ANKARA - Kryeministri i Maqedonise Vllado Buckovski sot ne Ankara duhet te realizoje takime me autoritetet turke, si dhe
MAQEDONI, Buckovski thirrje liderve te partive per zgjedhje korrekte e demokratike SHKUP - Kryeministri i Maqedonise dhe kryetar i Lidhjes Socialdemokrate te Maqedonise (LSDM), Vllado Buckovski, u beri t
Buckovski u ben thirrje liderve te partive per zgjedhje korrekte e demokratike Kryeministri i Maqedonise dhe kryetar i Lidhjes Socialdemokrate te Maqedonise (LSDM), Vllado Buckovski, u beri thirrje l