E FUNDIT/ Real Madrid bën një hap fals në luftën për titull (VIDEO)
999 rezultate për

britania

Rama jep lajmin e mirë: Kur mund të hapen fluturimet me Britaninë Kryeministri Edi Rama tha nga Berati se pezullimi i fluturimeve me Britaninë e Madhe rishikohet vazhdimisht. Rama shtoi
Ky shtet i gatshëm t’i japë infermierë Gjermanisë dhe Britanisë në këmbim të vaksinave Filipinet do të lejojnë që mijëra punonjës të kujdesit shëndetësor, kryesisht infermierë, të punësohen në Britani dhe në
Eksperti "tallet" me vaksinimin në Shqipëri: Si të hysh në Formula 1 me qerre Nga Erion Dasho Dje Borati vlerësoi arritjet e Izraelit dhe Britanisë së Madhe dhe tha se nën shembullin e
Britania mund ta organizojë e vetme Kampionatin Evropian EURO2020 Britania e Madhe tani është nën "listën e zezë" të shteteve evropiane por, kryeministri, Boris Johnson ka treguar se tan
Britania merr masa drastike ndaj COVID-19: Kërcënon me 10 vite burg qytetarët e tij Britania është një ndër vendet që po vuan më shumë COVID-19 me shifra të frikshme cdo ditë. Së fundmi qeveria ka marr
Britania do të vaksinojë të gjithë emigrantët, edhe ata që kanë hyrë ilegalisht Emigrantët që jetojnë në Britani do të kenë të drejtë të vaksinohen kundër COVID-19, pavarësisht nëse ata kanë të drejtë
Britania në alarm, zbulohet një tjetër variant i COVID-19 Shkencëtarët në Britaninë e Madhe kanë ngritur alarmin se është shfaqur një tjetër mutacioni COVID-19. Ky version i ri
Makinat pa shofer, Britania jep lejen për t’i futur në qarkullim Vendi i parë në botë që lejon shoferët të heqin duart nga timoni në autostrada pritet të jetë Britania e Madhe. Së fu
Mund të shohin edhe filma, Britania do të lejojë shoferët të heqin duart nga timoni Britani bëhet vendi i parë në botë që lejon shoferët të heqin duart nga timoni në autostrada. Teknologjia e mbajtjes
Britania shton kontrollet kufitare në mes të valës së infeksioneve të reja Sekretari i Jashtëm i Britanisë, Dominic Raab thotë se kontrollet kufitare do të rriten mes rritjes së infeksioneve të k
Variantet e reja të COVID-19, Britania e Madhe mbyll kufijtë për 1 muaj Britania e Madhe ka vendosur të mbyllë kufijtë për 1 muaj duke filluar nga e hëna. Lajmi është bërë i ditur nga kryemini
Nuk mjafton vetëm testi negativ, Britania e Madhe vendos karantinë për udhëtarët nga Shqipëria Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë njofton se të gjithë qytetarët që do të udhëtojnë drejt këtij shteti, nga java e
Erdhën nga Britania e Madhe, gjobiten me nga 7 milionë lekë 9 shtetas në Rinas 9 shtetas të cilët erdhën nga Britania e madhe dhe shkelën karantinën në Shqipëri, janë ndëshkuar me 7 milionë lekë gjob
Britania sërish në karantinë, nga sot hyjnë masat strikte në fuqi Masat, të cilat përfshijnë urdhrin për qëndrimin në shtëpi dhe mbylljen e shkollave për shumicën e nxënësve, u njoftuan
U kthyen nga Britania, por thyen karantinën: Ndëshkohen 6 qytetarë Vijojnë ndëshkimet e qytetarëve të cilët thyejnë masat anti-Covid në vend. Policia Kufitare e Rinasit ka ndëshkuar 6
Britania e Madhe sërish në karantinë kombëtare, Premier League nuk ndalet Një situatë "alarmante" me variantin e ri të Covid-19, i cili rrit transmetueshmërinë e virusit "nga 50% në 70%". Kry
Britania del sonte zyrtarisht nga Bashkimi Evropian Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se Mbretëria e Bashkuar ka arritur “lirinë në duart e veta” dhe duhet ta s
Varianti i ri i COVID-19 nis të përhapet në gjithë botën, është edhe më shumë ngjitës Varianti i koronavirusit i zbuluar në Britaninë e Madhe thuhet se është deri në 70 për qind më ngjitës. Gjithnjë e më sh
Varianti i ri i Covidit, ShBA i mbyll derën udhëtarëve nga Britania Qeveria amerikane ka kërkuar që të gjithë pasagjerët e linjave ajrore që mbërrijnë nga Mbretëria e Bashkuar të janë të p
BE-ja dhe Britania afër finalizimit të marrëveshjes për tregti Bisedimet në mes të Mbretërisë së Bashkuar dhe Bashkimit Evropian për marrëveshje pas Brexitit kanë vazhduar gjatë natës