999 rezultate për

britani

Vijnë me kamion dhe paguajnë shuma të frikshme për avokatë: Gjyqtari britanik, i shqetësuar për shqiptarët Gjykatësi britanik Richard Mansell, ka shprehur publikisht shqetësimet e tij në lidhje me faktin se grupe kriminale shqi
Varianti i ri i COVID-19 nis të përhapet në gjithë botën, është edhe më shumë ngjitës Varianti i koronavirusit i zbuluar në Britaninë e Madhe thuhet se është deri në 70 për qind më ngjitës. Gjithnjë e më sh
Policja kosovare "çmend" mediat britanike, i vijnë oferta të shumta pas publikimit të fotos Policja e Kosovës, Linda Aliu, ka zgjuar kureshtjen e mediave të huaja me fotot e saj pr ovokuese. Ajo ka kohë që poston
Frikë në Itali, mutacioni britanik i koronavirusit konstatohet në 3 qytete Italia shënoi sot 10 407 raste të reja me koronavirus, ndërsa në spitale ndërruan jetë 261 persona. Edhe pse rastet e
Varianti i ri i Covidit, ShBA i mbyll derën udhëtarëve nga Britania Qeveria amerikane ka kërkuar që të gjithë pasagjerët e linjave ajrore që mbërrijnë nga Mbretëria e Bashkuar të janë të p
Jo vetëm vaksinën! Britanikët japin dritën jeshile dhe për ilaç kundër COVID-19 Shkencëtarët britanikë po provojnë një ilaç të ri që mund të parandalojë që dikush që ka qenë i ekspozuar ndaj koronavir
Çfarë parashikon marrëveshja tregtare BE-Britani e Madhe? Negociatorët britanikë dhe ata të Bashkimit Evropian nënshkruan një marrëveshje tregtare pas Brexit-it të enjten, vetëm
Lanë armët e festuan, si Krishtlindja zbuti ushtarët në Luftën e parë Botërore Si çdo festë tjetër, edhe kjo e Krishtlindjeve është një festë e veçantë dhe të tillë e bën fakti se ajo përjetohet nga
Për herë të parë pas 5 vitesh, Krishtlindjet në Britani janë të bardha (FOTO LAJM) Britania është zgjuar mëngjesin e kësaj Krishtlindje me reshje bore, ndërsa temperaturat kanë rënë në të gjithë vendin.
Arrihet marrëveshja tregtare mes Britanisë së Madhe dhe BE-së Ps 4 vitesh, Britania e Madhe arriti marrëveshje tregtare pas Brexit-it me Bashkimin Evropian. Qeveria britanike tha
BE-ja dhe Britania afër finalizimit të marrëveshjes për tregti Bisedimet në mes të Mbretërisë së Bashkuar dhe Bashkimit Evropian për marrëveshje pas Brexitit kanë vazhduar gjatë natës
Zgjerohet vatra, lloji i ri i koronavirusit infekton dhe disa shtete të tjera Varianti i ri i Covid-19, i zbuluar për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar po gjen shtrirje të gjerë. Zyrtarë të Izra
Vrau shokun e ngushtë, shqiptari i shpëton dëbimit nga Britania falë gjykatëses Një vrasës skizofren paranojak i ka shpëtuar dëbimit në Shqipëri pasi një gjykatës vendosi që ai mund të ‘dëmtojë të tje
Jo vetëm në Angli, mutacioni i COVID-19 prek edhe Italinë Mutacioni i ri i COVID-19 ka mbërritur në Itali. Sipas mediave në vendin fqinj, rasti është identifikuar nga Laborat
Rastet me covidin e ri, Kosova merr vendimin për fluturimet me Britaninë Pas rasteve me covidin e ri në Britani, Kosova ka pezulluar linjat ajrore me të. Kështu bëhet e ditur nga Ministria e Sh
A ka ardhur në Shqipëri koronavirusi i ri? Rakacolli: Ruajuni nga ata që kanë ardhur nga Anglia! Varianti i ri i Coronavirus-it i shfaqur në Britaninë e Madhe ka vënë në alarm botën dhe shumë shtete kanë ndaluar udhët
Britania e Madhe rrezikon të mos ofrojë internet me shpejtësi të lartë Britania e Madhe rrezikon të mos e arrijë objektivin e saj për të ofruar Internet me shpejtësi të lartë të 85% megabajt
Ky është vendi më i mirë në botë për cilësinë e jetës (FOTO LAJM) As Britania e Madhe apo SHBA-ja, nuk janë në dhjetëshen e parë, ndërsa Norvegjia ka qëndruar në vendin e parë për disa v
Evropa i "mbylli derën" pas variantit të ri të koronavirusit, Britania kërkon zgjidhje Më shumë se 40 shtete kanë byllur kufijtë për mallra dhe udhëtarë nga Britania e Madhe, duke i anuluar fluturimet nga ky
39 emigrantë u gjetën të vdekur në kamion duke hyrë në Angli, dy shtetas shpallen fajtor Dy burra janë shpallur fajtorë për vrasjen e 39 migrantëve vietnamezë të gjetur të vdekur në një kamion-frigorifer në Es