999 rezultate për

armeve

EULEX ngre aktakuzë ndaj gjashtë personave, janë edhe veteranë të dyshimtë Një prokuror i EULEX-it e ka ngritur një aktakuzë kundër gjashtë (6) të pandehurve. Të pandehurit akuzohen për veprat pe
Pamje të sulmeve të Francës në Siri (VIDEO) Ministrja e Punëve të Brendshme e Francës Florence Parly ka publikuar në Twitter pamje nga momenti i lansimit të raketav
Shtohen rastet e nxënsëve me armë në çantë Dhjetëra raste janë shënuar të gjetjes së armëve nëpër çantat e nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme në Kosovë. Bë
Veseli: Ndërhyrja në Siri është për paqe Kryeparlamentari Kadri Veseli ka mbështetur sulmin ushtarak ndaj Sirisë, të ndërmarrë nga SHBA, Britania e Madhe dhe Fra
Reagon edhe NATO për bombardimet në Siri Pas fillimit të bombardimeve ndaj Sirisë ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg duke thënë
Gjermania do të jetë spektatore nëse plas lufta Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se vendi i saj nuk do të marrë pjesë në ndonjë operacion të mundshëm ushtarak në
Personat nën 25 vjeç, nuk do të mund të marrin leje për mbajtje armësh Personat më të rinj se 25 vjet nuk do të mund të marrin leje për mbajtje të armëve. Afati për zëvendësimin e të gjitha f
Edhe këta mendojnë se në Siri u përdorën armë kimike Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, dhe Emanuel Macron, president i Francës, janë pajtuar nëpë
Të armatosur e gati për luftë, pamje tmerri nga Gjirokastra e '97 (VIDEO) Rebelimi i vitit 1997 ishte një lëvizje antiqeveritare që filloi më 24 janar në Lushnjë dhe përfundoi më 24 korrik 1997,
Ambasade amerikanë në Tiranë reagon pas kërcënimeve të Rusisë Në faqen e saj zyrtare në Facebook, Ambasada Amerika në Tiranë bër një reagim në lidhje me vendimin e SHBA për largimin
Rita Ora emocionon në Marshin Kundër Armëve Me një kostum portokalli dhe një bluzë gri me sloganin kundër armëve, Rita Ora ndezi atmosferën në protestën paqësore të
Protesta që bashkoi Rita Orën, Bebe Rexhën e Dua Lipën Dje në Florida është mbajtur protesta kundër dhunës nga përdorimi i armëve “March For Our Lives” që mblodhi numër të mad
SHBA, protesta masive kundër armëve Protesta masive, të udhëhequra nga studentët që kërkojnë kontroll më të rreptë mbi armët, po mbahen në të gjithë Shtetet
Vrasja e grabitësit në Fier, a dënohet polici që qëlloi? Ngjarja e rëndë që ndodhi këtë të premte në Fier, ku shkëmbimi i zjarrit mes policisë dhe grabitësve solli vdekjen e 20
"Janë kikirikë për ju", Trump publikon fitimet marramendëse të shitjes së armëve në Arabi Presidenti Donald Trump zhvilloi një takim me Princin e kurorës saudite Mohammed bin Salman për të ilustruar partneritet
Masakroi kushëririn me sëpatë, çfarë tha Dilaveri në sallën e gjyqit Kanë kaluar vetëm pak ditë nga tragjedia në Vlorë, ku kushëriri vrua me sëpatë kushëririn e tij në sy të djalit 7-vjeçar
26 të vdekur e 400 të plagosur, çfarë ndodhi 10 vite më parë në Gërdec (VIDEO) Sot, më 15 mars, mbushen plot 10 vite nga tragjedia e Gërdecit, ngjarje që u mbyll me 26 viktima, 400 të plagosur e të g
Historike, Kim Jong-un tërhiqet nga përdorimi i armëve bërthamore Koreja e Veriut është e gatshme të ndalojë testimin e armëve bërthamore, në qoftë se tërhiqen kërcënimet ndaj vendit.
Dy javë pas masakrës, hapet shkolla në Florida Shkolla e mesme në Florida ku mbetën të vrarë 17 persona nga një ish-student i asaj shkolle, është rihapur sot. Nxënë
Gucci dhuron 500 000 dollarë për manifestimin kundër armëve Pas çiftit Clooney dhe Oprah Winfrey, shtëpia e modës italiane “Gucci” njoftoi se do të japë 500 000 dollarë për të ndih