999 rezultate për

afrika

E shtunë, pritet të vijë i nxehti afrikan Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore të nxehta nga kontinenti Afrikan të cilat do
E shtunë, i nxehti afrikan do të avancojë më tej 15 qershor 2019: I nxehti afrikan do të avancojë më tej. Temperaturat do të jenë shumë të larta. Era do të jetë me
Kjo është modele afrikane e dashura e re e biznesmenit shqiptar? (FOTO LAJM) Fatmir Hysenbelliu është një nga meshkujt më të pëlqyer nga gjinia femërore i cili komentohet shpesh në media për lidhje
Shqiptarët ende po thithin grimcat e rërës afrikane Grimcat e rërës në ajër, por dhe reshjet e shiut të shoqëruara me baltë në vendin tonë pritet të jenë të pranishëm deri
Qeshni me lot, deputetët afrikanë përleshen me karrike me njëri tjetrin (VIDEO) Një incident politik ka ndodhur në Afrikën e Jugut gjatë debatit për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen në vend.
Reshjet tmerrojnë shtetin afrikan, 1 mijë të mbytur (VIDEO) Të paktën 1000 njerëz janë mbytur në Mozambik pasi një ciklon I fuqishëm kaploi vendin. Kanë kaluar tashmë katër ditë q
Kapen 65 afrikanë që vrisnin fëmijët albinë Policia e Tanzanisë i ka arrestuar 65 persona, të cilët në këtë vend njihen si “mjekë të shtrigave”. Dyshohet se ata kan
Njihuni me kurthin në Internet, si mund t'ju mashtrojnë vajzat afrikane Një 59-vjeçar është “kërdisur” nga lekët nga një vajzë që ai njohu në internet. Dave Hazel ra në dashuri me një vajzë
"Me spitalet jemi nën nivelin e vendeve Afrikane" Shëndetësia është një nga çështjet që i shqetëson me së shumti njerëzit dhe lidhur me këtë ka bërë një reagim të fortë e
Kthehet nga pushimet afrikane por britanikja tmerrohet nga ajo që sheh në kokë Një grua 55-vjeçare është tmerruar kur ka parë se në kokën e saj kishte një larvë pasi ishte kthyer nga udhëtimi në Afri
Afrikani vret me thikë të riun shqiptar në Gjermani Një 25 vjeçar shqiptar i quajtur, Ridjan Myftari është goditur për vdekje me thikë nga një afrikan. Sipas mediave gj
Qeshni me lot, e dashura i shkon si nuse ditën e dasmës afrikanit (VIDEO) Një dhëndri në Afrikën e Jugut nuk i kanë dalë mirë llogaritë në momentin që në dasmën e tij u paraqitën dy nuse dhe jo
UEFA: Klubet shqiptare me sponsorë nga Afrika Një klub i Superiores ka sponsor në fanellë një kompani nga Afrika. Ky është lajmi i vetëm i publikuar nga raporti i UEF
Tre afrikanë vjedhin dyqanin në Kosovë Tre shtetas të Algjerisë kanë vjedhur një iPhone 6S dhe një pallto një punëtoreje në një lokal. Rasti ka ndodhur dje në
Futbollistit afrikan Asamoah Gyan, i kanë mbetur vetëm 600 euro në xhep (FOTO LAJM) Futbollistët njihen për luksin dhe shpenzmet që bëjnë pasi marrin para të konsiderushme. Por ka dhe nga ta futbollistë q
Këto janë serbet që lobuan te arabët dhe afrikanët kundër Kosovës (VIDEO) Për më shumë se katër orë, ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, u është përgjigjur pyetjeve të deputetëve të K
Afrikanët mbushin Durrësin, shqiptarët arratisen nga sytë këmbët Shumë shtetas e familje shqiptare largohen çdo vit nga Shqipëria në kërkim të një vendi pune dhe jete më të mirë. Por
Hajdutët e prapambetur afrikanë nuk dinë edhe të vjedhin (VIDEO) Një çift amerikan mrekullisht i shpëtoi banditëve që përdorën maska për t’i plaçkitur në një rrugë rurale në Kenia. B
Reagon afrikani, të cilit Manastirliu i kopjoi punimin: Edhe unë ia kisha vjedhur një gruaje bullgare Gjatë ditës së djeshme, studentët e "Lëvizja për Universitetin" publikuan një denoncim sipas të cilit ministrja Manastir
U zuri rrugën me biçikletë, tre afrikanët bëjnë për spital shqiptarin Mediat italiane raportojnë se një shtetas shqiptar është dhunuar nga tre afrikanë pas një konflikti në trafik. Shqip