Vodhi 8 makina, arrestohet 33-vjeçari shqiptar në Greqi

Një 33-vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga policia greke pasi duke lëvizur në zonën e Eksarkisë ka vjedhur 8 mjete të tjera.

Sipas mediave vendase, në mënyrë të veçantë, 33-vjeçari shqiptar, me precedentë të mëparshëm penal, u arrestua mbrëmjen e së martës, pasi kishte kapur 8 automjete të parkuara në rrugën Ipokratus.

Në datën 9, policia e Ministrisë së Punëve të Brendshme ka arritur ta prangos pas një ndjekjeje, për ta çuar në Seksionin e Sigurimit të Eksarkesë dhe prej andej në prokurori.

Arrestimi i shqiptarit u bë në orën 21:30 të së martës. Oficerët e policisë së ekipit të DIAS kanë marrë sinjal nga qendra e Veprimit të Menjëhershëm për një person të çuditshëm i cili është parë duke shkelur një Smart të parkuar në rrugën Ipokratos 156.

Ata nxituan menjëherë në vendngjarje, e lokalizojnë brenda Smartit të grabitur dhe i kërkojnë të dalë jashtë. Por shqiptari del dhe në vend që të dorëzohet, fillon të vrapojë.

Policia pas një ndjekjeje e kap dhe e dërgon në Sigurimin e Eksarkesë, ku konstatohet se është i markuar, ndërsa para shkeljes së Smart kishte hapur tetë automjete të tjera të parkuara në Hipokratin./albeu.com

Shtuar 23.06.2022 17:33