Vjosa Osmani zgjidhet presidente e Kosovës (VIDEO)

Vjosa Osmani është zgjedhur presidente e Kosovës.

Ajo sot është votuar në raundin e tretë, duke marrë kështu pozitën e të parës së shtetit.

Votë nuk mori nga tre deputetët e LDK-së, Avdullah Hoti, Agim Veliu dhe Driton Selmanaj.

Shtuar 4.04.2021 07:04