Kush është shqiptari që pritet të përfaqësojë Zvicrën në Eurovizion (VIDEO)

Me datë 4 Mars, Zivcra do të shpallë fituesin që do përfaqësojë vendin në “Eurovision”.

Shqiptari Gjon Muharremaj, i njohur nga të gjithë si Gjon’s Tears është një ndër më të përfolurit për të fituar, madje fansat e kanë të sigurtë fitoren e tij.

Kënga e tij “Repondez-moi” është pritur shumë mirë nga publiku dhe është mbështetur pafund në rrjete sociale.

Gjoni ka lindur në Zvicër nga dy prindër shqiptarë dhe që në fillimet e tij ka fituar zemrat e të gjithëve.

Ai u bë i njohur në një moshë të vogël në “Albania’s got talent” dhe më pas fitoi zemrën e publikut francez në “The Voice of France”.


Shtuar 28.02.2020 19:55