Emocionuese: Këngëtarja shqiptare i kushton këngë Nexhmije Pagarushës (VIDEO)

Këngëtarja e njohur, Ana Kabashi i ka kushtuar një këngë ikonës së muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha që u nda nga jeta të premten e 7 shkurtit.

Kënga mban titullin “Defekti jem” dhe është realizuar gjatë kohës kur Bilbili i Kosovës ishte gjallë.

“Defekti Jem. Kete keng e kemi realizu per te madhen Nexhmije Pagarusha kur ishte gjalle por nuk arritem me e perfundu ashtu si i ka hije shkaku i gjendjes se veshtire shendetsore qe ishte, sot vendosem me publiku per nder te saj dhe per deshiren e saj qe i ka pelqy shume kjo keng u prehsh ne paqe zonja Nexhmije Pagarusha e kom shiju cdo moment diten qe te takova”, shkruan Ana.


Shtuar 8.02.2020 15:59