Ylli më i ri i Dortmund flet mbi të ardhmen: Koha do ta tregoi

Erling Haaland ka qenë zbulimi më i madh i sezonit të fundit duke bërë senzacion, fillimisht me fanellën e Salzburgut e më pas edhe të Dortmundit.

Në një intervistë me Eurosport në Norvegji, sulmuesi bëri të qartë idetë e tij në lidhje me të ardhmen e tij dhe transferimet e tij.

“Koha është gjithçka. Ju duhet të jeni të qartë se sa i mirë jeni dhe sa i mirë është klubi, njerëzit atje, si do të kujdesen për ju dhe si do t’ju ndihmojnë të evoluoni”, ka thënë sulmuesi i Dortmundit.

“Ka shumë faktorë, mbaj mend kur kemi negociuar me Salzburgun dhe klubet e tjera që së shpejti kemi kuptuar se Salzburgu ishte alternativa më e mirë”.

“Unë gjithmonë mendoj se nuk mund ta mbivlerësoj veten time, ka qenë gjithmonë e rëndësishme për mua të mendoj se po, unë jam i mirë, por ka shumë lojtarë të mirë atje, kështu që është gjithmonë Ka qenë e rëndësishme për mua, duke mos e besuar veten më mirë sesa jam”.

“Ndihem mirë, është si një ëndërr , por ka pasur edhe ndeshje që nuk kanë qenë aq të mira, kështu që nuk ka qenë perfekte. Unë jam i lumtur, kam shumë njerëz të mirë rreth meje, kështu që ne do të themi se kjo është vetëm Në fillim, ka shumë më tepër për të ardhur”, tha ndër të tjerash Erling Haaland.

Në tetë ndeshje këtë sezon në Ligën e Kampionëve, ylli norvegjez ka shënuar 10 gola.


Shtuar 9.04.2020 11:05