SHORTI/ Këto janë përballjet e 1/16 të Copa del Rey

Sot u hodh shorti për fazën e 1/16 të finales së Kupës së Mbretit

Ekipi që eliminoi Atletico Madridin do të ketë punë me fituesin e kësaj gare sezonin e kaluar, Valencian.

Ndërsa, edhe Real Madridi pati fat që të kishte short të lehtë dhe do të përballet me ekipin nga liga e dytë, Real Zaragoza.

Barcelona do të përballet me Leganesin në “Camp Nou”.

Këto janë të gjitha përballjet:

Badajoz – Granada

Cultural Leonesa – Valencia

Tenerife – Athletic Bilbao

Real Zaragoza – Real Madrid

Mirandes – Sevilla

Rayo Vallecano – Villareal

Barcelona – Leganes

Sociedad – Osasuna


Shtuar 24.01.2020 12:41