Ronaldo: “Derby d’Italia” i mirë sa “El Clasico”

Cristiano Ronaldo ka folur lidhur me “Derby d’Italia” i cili luhet këtë fundjavë.

Juventus dhe Inter do të vihen përballë njëra tjetrës në një që pritet të jetë ndeshja më interesante e sezonit në Seri A.

Para kësaj ndeshje, disa komente ka dhënë edhe Cristiano Ronaldo, i cili beson se “Derby d’Italia” është po aq interesant sa ‘El Clasico’.

“Do të jetë ndeshje e madhe, njësoj sikur do të jetë Real Madrid – Barcelona, që do të luhet gjithashtu të dielën në mbrëmje” ka thënë Ronaldo, transmeton lajmi.net.

“Ndeshja kundër Inter është një nga ato ndeshjet e mira për t’u luajtur, sikur ato kundër Milan apo Lazio. Të gjithë duan të luajnë në këso ndeshjesh” ka thënë tutje portugezi.

‘Derby d’Italia’ do të luhet me dyert e mbyllura, si pasojë e Coronavirusit.


Shtuar 28.02.2020 19:22