Probleme për Realin para transfertës me Betis, dy titullarë nuk stërviten me grupin

Një lajm i hidhur është raportuar nga “Chiringuito” ditën e sotme, teksa thuhet se tre lojtarë të Realit nuk janë stërvitur ditën e sotme me grupin, në prag të transfertës delikate përballë Real Betis.

Bëhet fjalë për Dani Carvajal, Nacho dhe Isco. Të tre lojtarët duket se kanë probleme shëndetësore dhe gjendja e tyre do të vlerësohet përsëri.

Nëse mungesa e Nachos nuk do të përbënte problem, nuk mund të thuhet e njëjta gjë edhe për Iscon e Carvajal, të cilët janë titullarë të padiskutueshëm në formacionin e Zidane. Të reja të tjera priten në orët në vazhdim, me Realin që është në ankth tashmë.


Shtuar 7.03.2020 21:50