Pritet të kryejë testet mjekësore te Bayerni, Sane nuk do të luaj me Cityn në Champions

Futbollisti, Leroy Sane pritet që sot të arrij në qytetin e Munchenit dhe nesër të bëj testet mjekësore.

Pasi të përfundoj testet, ai do të prezantohet si futbollist i klubit të Bayern Munchen.

Sipas ‘Sport1’, Sane nuk do të luaj më me fanellën e Manchester Cityt këtë sezon dhen uk do të jetë pjesë e skuadërs angleze në Ligën e Kampionëve.

Transferimi i tij pritet t’i kushtoj bavarezëve më pak se 50 milionë euro.


Shtuar 1.07.2020 09:54